У США реабілітуватиме пацієнтів після інсульту апарат, що вміє читати думки (відео)

IpsiHand, апарат, пристрій
Фото: IpsiHand

Вперше в США апарат з інтерфейсом "мозок-комп'ютер" дозволений для клінічного використання.

Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США видало офіційний дозвіл на використання приладу з інтерфейсом "мозок-комп'ютер". Апарат під назвою IpsiHand повинен допомогти в реабілітації пацієнтів, які перенесли інсульт.

Про це повідомляє видання newatlas.com.

IpsiHand здатний зчитувати електроенцефалограму (електроенцефалограма, ЕЕГ — метод зчитування змін функції кори головного мозку і глибинних мозкових структур) безконтактно. Відстежуючи активність мозку в реальному часі, лікарі можуть проводити терапію якомога коректніше і якомога швидше повернути пацієнтові рухливість кінцівок.

Розробники пристрою використовували результати досліджень американських вчених, які визначили спосіб повернення рухливості тієї руки, яка підпорядкована ураженій стороні мозку.

Демонстрація роботи IpsiHand

Як відомо, права півкуля мозку керує лівими кінцівками, а ліва півкуля — правими. Коли трапляється інсульт, кінцівки паралізує. Якщо знерухомлена ліва рука, значить, постраждала права частина мозку, і навпаки. Дослідження американських лікарів, проведене в 2008 році, показало, що, насправді, команди лівим руці та нозі спочатку віддає ліва півкуля, а лише потім ця "вказівка" перехоплюється правою півкулею. IpsiHand фіксує ці початкові сигнали, а потім комп'ютер обробляє ці дані й дає імпульс екзоскелету, закріпленому на руці підконтрольної ураженої половини мозку.

IpsiHand, пристрій, інсульт
IpsiHand на пацієнтці
Фото: IpsiHand

Апарат ніби є заміною потерпілому півкулі, працюючи за нього і переводячи їх у рух зап'ястя і пальців безпосередньо від джерела зародження думок про рух.

Перший прототип пристрою протестували ще в 2017 році. А буквально днями американський регулятор дозволив використовувати IpsiHand у клінічних цілях для реабілітації пацієнтів після інсульту. Тепер гаджет поставлять на потік і вироблятимуть великими тиражами.

Раніше ми повідомляли про те, що вчені визначили умови, за яких коронавірус гине майже миттєво. Розроблена технологія нейтралізації коронавірусу може бути використана в наявних системах опалення, кондиціонування та вентиляції.