Подарунок на Великдень: хірург з Дніпра прикрасив "писанку" за допомогою робота (відео)

Хірург, робот, DaVinci, Дніпро
Хірург Сергій Марченко керує роботом DaVinci в Дніпрі

Виявилося, DaVinci може не тільки проводити операції, але і створювати предмети мистецтва. З ним медики навчилися творити навіть на відстані.

Хірург з Дніпра Сергій Марченко за допомогою робота прикрасив яйця і паску напередодні Великодня. Оригінальне привітання опублікували на сторінці клініки IRIMI Group & Medical Plaza у Facebook.

Керівник гінекологічного відділення прикрасив яйця і створив "писанки" дистанційно, не доторкаючись до них руками. Для цього Сергій Марченко скористався хірургічним роботом DaVinci й озброїв його маленькою кистю, якою скористався з філігранною точністю, незважаючи на відстань.

Під час роботи наконечник доводилося постійно поправляти іншим маніпулятором, щоб наносити візерунки під різними кутами. Хірург використав чотири баночки з фарбами, тому малюнки з квітковими мотивами вийшли дуже яскравими і святковими. Наостанок Сергій Марченко створив великодню композицію з двох оздоблених і одного чистого яєць, плетених гнізд, іграшкових курчат, паски і різнобарвного декору. На відео можна помітити, як робот наніс на цукрову глазур кондитерське посипання, а зверху встановив блакитну квіточку.

Варто зазначити, що за допомогою робота DaVinci лікарі проводять складні хірургічні операції. Устаткування дуже точне і беззаперечно слухається команд, тому результат безпосередньо залежить від оператора.

Раніше стало відомо, що роботу DaVinci дозволили проводити складні операції у Львові. Міська лікарня швидкої допомоги вже отримала новий апарат американського виробництва.

Американські вчені створили новий тип роботів без акумулятора і процесора. За словами дослідників з Пенсильванського університету, машина здатна отримувати енергію з навколишнього середовища хімічним способом, а також слідувати за заданим маршрутом.

Нещодавно вчені навчили робота плавати за кілька годин, хоча раніше на це витрачалися місяці. Співробітники Массачусетського технологічного інституту розробили машину у вигляді морської зірки та впровадили в неї технологію "швидкого розвитку".