Телескоп Hubble сфотографував гігантську зірку на межі самознищення, — NASA (відео)

Космос, зірки, телескоп Hubble, NASA, місії в космосі, зірка AG Carinae
гігантська зірка AG Carinae

Фахівці запевняють, що одна з найяскравіших зірок нашої галактики знаходиться на межі самознищення через велику масу і екстремальні температури.

Космічний телескоп Hubble розвернули у напрямку гігантської зірки AG Carinae з нагоди 31-ї річниці запуску автоматичної обсерваторії.

Про це інформує прес-служба NASA.

Гігантська зірка AG Carinae знаходиться за 20 тисяч світлових років. Вона, за підрахунками експертів, у 70 разів масивніше Сонця, а світить в мільйон разів яскравіше.

Ця "зірка-знаменитість" має ореол з пилу і газу, який постійно розширюється і вже має ширину 5 світлових років. Як порівняння, на аналогічній відстані від Сонячної системи розташована найближча до нас зірка Проксима Центавра.

У NASA стверджують, що оболонка утворилася після викидів протягом останніх 10 000 років — зовнішні шари AG Carinae віднесло в космос зоряним вітром. Цей викинутий пил і газ мають масу, яка в десять разів більше нашого Сонця.

Вчені вирішили зробити за допомогою телескопа Hubble знімок зірки, оскільки AG Carinae знаходиться на межі самознищення через велику масу і екстремальні температури. Коли зірка ризикує вибухнути як наднова, то, за словами фахівців, відбувається масштабний викид матерії, але після цього блакитна змінна знову стискається і на деякий час "заспокоюється".

У NASA додали, що такі зірки проживають коротке життя — всього кілька мільйонів років.

Телескоп Hubble сфотографував гігантську зірку AG Carinae

Раніше телескоп Hubble побачив, як на Сатурні завершилося 7-річне літо і почалася осінь. Зміна сезонів на планетах можлива, коли їх вісь нахилена, як у Землі і Сатурна. Тому Сатурну потрібно приблизно 7 земних років, щоб змінити один сезон на інший.

Також ми повідомляли, що телескоп Hubble зафіксував зниклу ланку в еволюції чорних дір. Так, вченим вдалося помітити кращого з відомих на сьогоднішній день кандидатів у чорні діри середньої маси.