Вчені з'ясували, які тварини віддають перевагу спаровуванню з родичами у дикій природі

макаки
Фото: Скриншот | Макаки-резуси часто спаровуються з родичами

Люди, як і багато інших видів, не завжди вибирають неспоріднених партнерів, коли оцінюють їх тільки по зовнішньому вигляду.

Тварини в дикій природі можуть віддавати перевагу спарювання зі своїми родичами, всупереч поширеній думці. Про це пише видання Daily Mail, посилаючись на дослідження Стокгольмського університету.

Вчені вирішили перевірити, з ким тварини віддають перевагу спаровуватися, коли у них є вибір. Команда підвела підсумки 139 експериментальних досліджень про 88 видах, проведених за останні 40 років. Результати роботи показали, що біологам слід переглянути широко поширену думку про те, що тварини свідомо уникають зв'язку зі своїми родичами в дикій природі.

"Еволюційна теорія говорить нам, що тварини повинні терпіти, а може, навіть віддавати перевагу спаровування з родичами в широкому діапазоні умов протягом більше чотирьох десятиліть", — зазначила Раїса де Боір, однак з авторів дослідження.

З 88 видів тварин п'ять показали найвищу перевагу спарювання з родичами: один вид гризунів, один вид приматів (макака резус), два види риб і один вид ногохвосток. При цьому найчастіше така нерозбірливість зустрічається саме серед гризунів.

"Тварин, здається, не хвилює, чи є їх потенційний партнер братом, сестрою, двоюрідним братом або сторонньою особою, коли вони обирають, з ким спаровуватися", — прокоментувала Регіна Вега Трехо зі Стокгольмського університету.

Таким чином зібрані дані не підтверджують теорію про те, що тварини свідомо уникають схрещування з родичами. За словами авторів, ця ідея стала відправною точкою для сотень досліджень про поведінку різних видів, тепер же їх необхідно переглянути. Деякі з робіт стосуються людей.

"Люди, як і інші тварини, не виявляють переваги неспоріднених потенційним партнерам, коли вони засновують свої рішення тільки на візуальних сигналах", — сказав доцент зоології Джон Фіцпатрік.

Раніше вчені виявили найстаріший багатоклітинний організм на Землі. Скам'янілість віком близько мільярда років зберегла два різних типи клітин, які належали тварині.

Біологи також припустили, що "рогатий" крокодил може представляти нову гілку еволюції. Увазі, що колись жив на Магаскаре, раніше ніяк не могли знайти місце з генеалогічному древі.

Нещодавно вчені прийшли до висновку, що у ссавців з великим мозком може бути маленьке тіло, однак це не впливає на розумові здібності. Як показало дослідження, розміри тіла деяких тварин могли стати менше в процесі еволюції.