Хрящ, надрукований на 3D-принтері, може відновити ніс після раку шкіри (відео)

ніс
Фото: Скриншот | Реконструкція носа

Інноваційна методика дозволить штучно створювати імпланти, а також індивідуально підганяти їх під кожного пацієнта.

Учені розробили нову технологію 3D-друку, яка допоможе відновити ніс після раку за допомогою штучних хрящів.

Про це пише видання New Atlas, посилаючись на дослідження Університету Альберти в Канаді.

Дослідникам вдалося відтворити в лабораторних умовах носові хрящі, які допоможуть уникнути багатьох проблем при реконструкції віддалених тканин. Ці хрящі складаються з хрящових клітин, змішаних з гідрогелем з коров'ячого колагену. Отриманий матеріал учені заправляють у 3D-принтер, а потім друкують імпланти, надаючи потрібну форму. Заготівлю необхідно вирощувати близько чотирьох тижнів, щоб вона стала придатною до трансплантації.

"Пацієнтам проводиться біопсія носа. Після цієї процедури, зібравши клітини, ми зможемо створити хрящ тієї форми, яка необхідна для них. Ми навіть можемо зберегти клітини і використовувати їх пізніше, щоб мати заготівлю для подальших операцій, у разі необхідності", — розповіла Адетола Адезіда, одна з авторів дослідження.

Носовий хрящ, ніс
Штучно створений носовий хрящ
Фото: New Atlas

Незабаром канадські вчені планують протестувати 3D-хрящі на тваринах. Дослідники очікують, що зможуть випробувати нову технологію на людях уже через два-три роки.

При лікуванні раку в місці носа часто доводиться видаляти шкіру і хрящі, для реконструкції яких лікарям доводилося брати тканини з інших частин організму, наприклад, ребер, що загрожує новими ускладненнями, та й кінцевий результат далеко не завжди радує пацієнтів. Нова технологія покликана це змінити.

Раніше лікарі вперше у світі пересадили легені від живого донора пацієнту з COVID-19. Чоловік і син віддали частину своїх органів жінці, яка помирала через коронавірусну інфекцію.

Учені з'ясували, що в минулому люди хворіли на рак у 10 разів частіше, ніж передбачалося. На думку вчених, онкологічні захворювання були дуже поширені ще задовго до промислових викидів і масового куріння тютюну.

Учені виявили в замку плиту, яка є найстарішою 3D-картою в Європі. На ній з точністю у 80% зобразили місцевість французького району на заході Бретані.