Живий хмарочос від львівських архітекторів переміг на міжнародному конкурсі (фото)

Проект, хмарочос
Фото: Guess Line Architects | Проект живого хмарочоса з дерева в Нью-Йорку від українських архітекторів

Щоб звести такий будинок за 15 років, потрібні дерева, що ростуть в 30-40 разів швидше за звичайні. Будівельникам залишиться лише поставити форму за допомогою каркасів.

Архітекторське бюро "Guess Line Architects" зі Львова перемогло на конкурсі eVolo Skyscraper Competition із проектом живого хмарочоса із запрограмованого дерева. Архітектор Андрій Лесюк розповів про ідею в інтерв'ю виданню ZAXID.NET.

В основу проекту висотної будівлі для Нью-Йорка лягла ідея вирощувати конструкції з живого дерева, яку Андрію випадково підказав його батько. Вже зараз із дерев вирощують мости та меблі, на думку архітектора, зовсім скоро люди навчаться програмувати й органічні будинки, вибираючи форму за допомогою спеціальних напрямних.

Автори проекту надихнулися павлонією — "алюмінієвим" деревом, яке росте до п'яти метрів на рік. Щоправда, щоб побудувати хмарочос хоча б за 15 років знадобиться рослина, що розвивається в 30-40 разів швидше за інші. Якщо такий вид з'явиться, люди зможуть будувати екологічно безпечні будинки і не шуміти під час робіт — достатньо забезпечити рослини водою і добривами.

Хмарочос, проект
Концепт живого хмарочоса для Нью-Йорка
Фото: Guess Line Architects

"Ми просто садимо дерево і воно починає рости, ми формуємо спочатку каркас, потім менші гілки формують кімнати, стіни", — пояснив проектувальник. — "Ще менші гілки заповнюють стіни і створюють внутрішній простір. Ми фактично програмуємо дерево".

Хмарочос, архітектура
Проект живого хмарочоса від львівських архітекторів
Фото: Guess Line Architects

eVolo Skyscraper Competition є одним із найбільших і популярних конкурсів для архітекторів з усього світу, на ньому представляють проекти для будівництва висоток. Судді високо оцінили та визнали найкращим серед 492 робіт. Тепер автори отримають 5 тисяч доларів із призового фонду, а їх матеріали опублікують в популярних виданнях, таких як The New York Times, The Huffington Post і The Wall Street Journal.

Раніше писали, що в Римі Колізей перетворять на високотехнологічну арену на 60 тисяч осіб. Влада Італії оголосили тендер на будівництво висувної підлоги, роботи оцінили в 18,5 мільйонів євро.

Вчені із Сінгапуру розробили "рідке" вікно для економії енергоспоживання в будівлях. Речовина на основі води та гідрогелю нагрівається від сонячних променів вдень, а вночі тепло зігріває приміщення.

Фокус підібрав топ-6 найбільш незвичайних будівель для дітей, які спроектували за кордоном. Сучасна архітектура може похвалитися дизайнами, які вражають аудиторію, незважаючи на відсутність яскравих елементів.