Бездротовий трекер від Apple AirTag зняли з продажу в Австралії заради безпеки дітей, — ЗМІ

Apple, гаджети Apple, трекер AirTag, скандал з трекером AirTag, Австралія
Фото: tomsguide.com | гаджет AirTag

Проблема гаджету в батарейці, яку діти можуть легко витягти з брелока.

Бездротові трекери AirTag для пошуку речей були зняті з продажу в Австралії через можливу небезпеку для здоров'я дітей.

Про це пише видання Mashable.

Так, австралійська мережа офісних магазинів Officeworks вирішила зняти з продажу недавно випущені трекери AirTag після того, як в ЗМІ почала з'являтися інформація, що гаджет може становити небезпеку для дітей.

AirTag харчується від стандартної змінної батарейки типу CR2032 (таблетка). Справа у тому, що її просто витягти з брелока, варто тільки натиснути і повернути задню пластину корпусу. Тому це викликало у людей побоювання, оскільки доступ до елементу живлення може отримати навіть дитина, а це є загрозою проковтування.

Мережа магазинів Officeworks відреагувала на цю інформацію і заявила, що бездротові трекери AirTag стануть недоступними для покупки доти, поки Австралійська комісія з питань конкуренції та захисту споживачів не дасть вказівки.

Чинне законодавство Австралії вимагає, щоб будь-який продукт з батарейним відсіком повинен бути сконструйований таким чином, щоб цей відсік був захищений гвинтами або аналогічними кріпленнями від відкриття дітьми. У популярного трекера для пошуку речей AirTag відсік не захищений гвинтами, але для доступу до акумулятора використовується двоступеневий поворотно-натискний механізм.

У корпорації Apple також відреагували на звинувачення і заявили, що бездротовий AirTag розроблений "відповідно до міжнародних стандартів безпеки дітей, зокрема в Австралії".

Раніше ми розповідали, що Єврокомісія звинуватила Apple у порушеннях на ринку стрімінгових додатків. Приводом перевірки послужила скарга Spotify на те, що компанія стримує їх інновації. Якщо звинувачення щодо корпорації підтвердяться, то Apple доведеться виплатити великий штраф.

Також ми повідомляли, що Apple скоро зайде в Україну. Таку інформацію оприлюднив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров і заявив, що скоро скоро українцям не доведеться замовляти iPhone з США, щоб заощадити.