Учені із США створили голограму, яку можна помацати і відчути (відео)

вчені, США, голограма, технології, 3D-технології, доповнена реальність
Фото: Скриншот Youtube/"Brigham Young University"

Для повноцінного спостереження за отриманими зображеннями необхідно озброїтися фотоапаратом з макрооб'єктивом.

Дослідникам з Університету Брігама Янга вдалося розробити об'ємне зображення в повітрі, до якого можна доторкнутися пальцем і навіть з ним взаємодіяти.

Про це пише тематичне видання Gizmondo.

За даними журналістів, розробка вчених — НЕ бутафорська технологія, коли голограма створюється за допомогою багатошарового екрану-відбивача. Дослідникам вдалося створити справжню 3D-картинку у відкритому просторі.

Ще три роки тому ентузіасти представили прототип технології під назвою Optical Trap Display, яка дозволяла побачити зображення під будь-яким кутом і з будь-якого боку, оскільки плавальні зображення створювалися в тривимірному просторі. Це відбувається після взаємодії оптичних пасток і системи з двох лазерів, де один трансформує частки в повітрі, а інший підсвічує отриману основу безліччю відтінків.

Протягом трьох років дослідники покращували свою технологію і повернулися з новим відкриттям: їм вдалося перенести ефект на наступний етап за допомогою анімації, яка відтворюється на очах у спостерігача в режимі реального часу. Система не просто відображає об'ємні картинки, а змушує їх рухатися і взаємодіяти з іншими об'єктами.

Щоб повноцінно спостерігати за зображеннями, потрібно озброїтися фотоапаратом з макрооб'єктивом, оскільки розміри проекцій досить малі. Дослідники з Університету Брігама Янга розраховують, що нова розробка в майбутньому може стати основою для створення повноцінних і компактних окулярів доповненої реальності, при використанні яких візуалізації виникають прямо перед очима і не вимагають додаткових відбивачів.

Голограма, до якої можна доторкнутися

Раніше ми розповідали, що армія США взяла на озброєння роботів-розвідників. У разі необхідності боти зможуть швидко "вирахувати" робота-носія і важливу інформацію, зв'язавшись з військовими, щоб дізнатися, що відбувається.

Також ми повідомляли, що в США випустили перших генетично модифікованих комарів. Комахи A. aegypti можуть переносити такі хвороби, як вірус Зика, лихоманку денге, Чікунгунью і жовту лихоманку, а випуск модифікованих комарів дає можливість контролювати популяцію без використання пестицидів.