Можна придбати квиток. Blue Origin Джеффа Безоса планує свій перший пілотований політ

Ракета New Shepard
Фото: Blue Origin

20 липня в космос вирушить перша пілотована ракета New Shepard. Одне місце можна купити.

Компанія Blue Origin 20 липня здійснить дебютний пілотований запуск свого космічного корабля New Shepard, який призначений для короткострокових польотів людей і наукових експериментів у суборбітальному просторі, повідомляє Space.

У повідомленні компанії говориться, що одне із шести місць на New Shepard зможе зайняти переможець трьохетапного онлайн-аукціону.

Перший етап аукціону складається із закритих онлайн-торгів. Потім він переходить на відкриті онлайн-торги й завершується живим онлайн-аукціоном 12 червня. Ви можете дізнатися, як робити ставки на аукціоні New Shepard на веб-сайті Blue Origin.

"Сума, отримана за місце в космічному кораблі, буде передана до фонду Blue Origin, Club for the Future, щоб надихнути майбутні покоління на кар'єру в STEM [наука, технологія, інженерія і математика] і допомогти майбутньому житті в космосі", — йдеться в заяві Blue Origin.

Blue Origin Джеффа Безоса націлена на запуск своєї першої в історії місії з екіпажем у день, коли Аполлон-11 приземлився на Місяці, а Ніл Армстронг і Базз Олдрін першими ступили на його поверхню. Важливо зазначити, що заява про запуск першої пілотованої місії була зроблена 5 травня, в день 60-ї річниці польоту першого американця в космос. Саме на честь астронавта Алана Шепарда й названа космічна ракета — New Shepard.

New Shepard складається з ракети і капсули багаторазового використання. Ракета повертається на Землю для вертикального приземлення незабаром після старту, а капсула м'яко приземляється з парашутами після завершення своєї подорожі в суборбітальний простір.

На сьогоднішній день Blue Origin здійснила 15 випробувальних місій без екіпажу з New Shepard. Останній такий суборбітальний політ, який компанія назвала "репетицією пілотованої місії", відбувся 14 квітня.

В основного конкурента Blue Origin в індустрії суборбітального космічного туризму, Virgin Galactic, є два пілотовані космічні польоти в запасі. Пілотований космічний літак VSS Unity вперше досяг суборбітального простору в грудні 2018 року, а потім знову зробив це в лютому 2019 року. Virgin Galactic ще не почала обслуговувати клієнтів. Остання заявлена ціна квитків Virgin Galactic становила 250 000 доларів. Blue Origin не оголосила, скільки коштуватиме місце на борту New Shepard.