Собаки можуть визначати різні види COVID-19 з точністю 94%, — учені (фото)

собака, коронавірус, випробування, фото
Фото: Medical Detection Dogs (MDD)

За допомогою спеціально навчених собак і ПЦР-тестів, стверджують експерти, можна буде виявити у два рази більше випадків зараження.

Згідно з британськими дослідникам, коронавірусна інфекція COVID-19 має виразний запах, який може бути виявлений спеціально навченими собаками з точністю до 94%, пише Science Focus.

Результати, які ще не пройшли експертну оцінку, засновані на шести собаках, протестували понад 3500 зразків запаху, пожертвуваних громадськістю та персоналом Національної служби охорони здоров'я Англії.

Собаки змогли випробувати зразки в людей, які були інфіковані коронавірусом, але не мали симптомів, а також у тих, у кого була легка форма вірусу.

Вони також змогли ідентифікувати інфекції, викликані варіантом коронавірусу, який домінував у Великобританії минулого літа, а також кентський штам, що з'явився пізніше в цьому році.

собаки, що визначають коронавірус, породи, випробування, фото
Фото: Medical Detection Dogs (MDD)

"Що було найдивніше, то це те, що собаки, які були навчені на виявлення штаму вірусу, змогли виявити і інший (кентський). Вони могли виявити новий варіант без будь-якої додаткової підготовки. Таким чином, це дає нам реальну надію і дійсно говорить про те, що собаки здатні виявляти різні варіанти COVID-19", — сказав професор Джеймс з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини (LSHTM).

У подвійному сліпому випробуванні взяли участь шість собак — Ашер, Кіп, Лексі, Тала, Міллі і Марлоу, з благодійної організації Medical Detection Dogs.

Подвійний сліпий метод означає, що ні дослідницька група, ні собаки не знають, які зразки запаху належать інфікованим COVID-19, а які здоровим.

Результати дослідження показали, що спеціально навчені собаки можуть швидко виявляти зразки, отримані від інфікованих коронавірусом, з чутливістю до 94,3% (здатність правильно визначати позитивні випадки) із специфічністю до 92% (вміння правильно виявляти негативні випадки).

собака, експеримент, прилади, зразки, фото
Фото: Medical Detection Dogs (MDD)

Учені заявили, що на наступному етапі випробування буде перевірено, чи здатні ці собаки виявляти коронавірус у реальних людей у реальних умовах, таких як аеропорти і спортивні заходи.

Тим часом, попередній аналіз із застосуванням математичного моделювання показав, що дві собаки можуть обстежити 300 пасажирів літака за півгодини.

Дослідники заявили, що при використанні стратегії швидкого скринінгу і тестування, людям, ідентифікованим собаками, потрібно пройти ПЦР-тест для підтвердження діагнозу.

Вони вважають, що комбінація спеціально навчених собак, поряд з позитивним тестом ПЦР, може допомогти виявити в понад два рази більше випадків і зупинити подальшу передачу вірусу.