Huawei презентує HarmonyOS 2 червня: що відомо про нову операційну систему

Huawei, HarmonyOS, смартфон

Деякі розробники називають новинку "заміною Android".

Huawei, яка перебуває під санкціями США, підтвердила, що анонсує HarmonyOS 2.0 2 червня в Китаї під час презентації нових пристроїв.

Про це повідомляє видання playfuldroid.com з посиланням на офіційний блог компанії на weibo.com.

Крім підтвердження анонсу, компанія перейменувала обліковий запис EMUI Weibo в Harmony OS. Минулого місяця компанія заявила, що планує встановити HarmonyOS на 300 млн пристроїв, до того ж на 200 млн своїх, і на 100 млн від сторонніх компаній. Про це представники компанії заявляли раніше виданню TechRadar. Вони зазначили, що нова ОС розроблена таким чином, що її можна встановити на будь-який Android-пристрій. Так, нещодавно з'явилася інформація про те, що HarmonyOS може бути встановлена на смартфони від Xiaomi, Oppo, Vivo, Meizu та інших виробників, які зараз працюють під управлінням Android, а ще її адаптують для платформ Qualcomm і MediaTek, що зробить її заміною Android. На сьогодні операційка сумісна тільки з SoC Huawei Kirin.

Смартфон Xiaomi, що працює під управлінням оболонки MIUI на базі HarmonyOS 2.0

Huawei вперше анонсувала HarmonyOS (китайський варіант назви — HongmengOS) ще в серпні 2019 року під час конференції розробників. Тоді компанія стверджувала, що HarmonyOS — це розподілена ОС на основі мікроядра, яка повністю відрізняється від Android та iOS.

Згідно зі звітом MyDrivers, розробники, які тестували HarmonyOS, заявили, що вона забезпечує хорошу продуктивність і стабільність і не поступається передувала їй EMUI на базі Android. Додатково до всього, вона також пропонує нові функції, яких раніше не було в Android. В іншому, вона дуже схожа Android, оскільки працює на тій самій оболонці EMUI 11. Сервіси Google, природно, вона не підтримує, але має рідні Huawei Mobile Services і технологію "on the air".

Згідно з попередніми даними, 2 червня компанія анонсує серію MatePad Pro 2, а також Watch 3 разом з HarmonyOS. MatePad Pro 2 буде мати розміри екрану 12,2 дюйма і 12,6 дюйма і буде працювати на чіпсеті Kirin 9000. Інші характеристики планшета поки невідомі.

Раніше ми повідомляли про те, що Huawei презентує нові планшети в травні, а смартфони — в червні. Нас чекає реліз смартфона Huawei P50, планшета MatePad Pro 2 і навушників FreeBuds 4.