Палеонтологічний скарб. У Каліфорнії знайшли прекрасно збережений череп мастодонта і рештки "лосося-монстра" (фото)

зуби мастодонта
Фото: California State University | зуби мастодонта

Вчені також виявили останки близько 600 скам'янілих дерев і десятків видів тварин, включаючи верблюда розміром з жирафа.

Лісничий Грег Франсек наткнувся на древні викопні рештки минулого літа. Відтоді тут активно працюють археологи. Вони заявляють, що ця знахідка, яка датується епохою міоцену і їй близько 10 мільйонів років, одна з найзначніших в історії археології, повідомляє Daily Mail

Нині точне місцезнаходження викопних решток зберігається в секреті, щоб захистити артефакти, поки вони не будуть безпечно вилучені із землі для належного аналізу.

Череп мастодонта планують виставити у Державному університеті Каліфорнії восени цього року.

череп мастодонта
череп мастодонта
Фото: California State University

Франсек виявив це місце випадково, побачивши щось схоже на дерево, але гладке, як камінь.

"Я натрапив на скам'яніле дерево", — говорить Франсек. "Дерево було приховано відкладеннями, і оскільки один кінець був голий, я зміг бачити кільця дерев всередині".

скам'янілі дерева
скам'янілі дерева
Фото: California State University

Озирнувшись, лісничий виявив ще кілька скам'янілих стовбурів дерев. Повернувшись через кілька тижнів він вперше виявив скам'янілості тварин серед рослин.

"Тоді я ще не розумів, що дивлюся на кістки величезних тварин, які бродили по цій землі мільйони років тому", — говорить Франсек.

Тоді ж він вирішив звернутися до вчених з Каліфорнійського державного університету.

"Ця знахідка має велике значення через величезну кількість та різноманітність знайдених зразків", — говорить палеонтолог Рассел Шапіро.

зуб мастодонта
зуб мастодонта
Фото: California State University

За словами вчених, на цьому місці колись знаходився дубовий ліс, оточений океаном. Професор Шапіро і його команда повідомили, що були особливо здивовані розкопками черепа, зубів та іклів на диво добре збереженого мастодонта.

зуби мастодонта
зуби мастодонта
Фото: California State University

За останній рік Шапіро і його колеги виявили сотні зразків тварин, що представляють десятки видів, в лісі з 600 скам'янілих дерев. Серед стародавніх видів, виявлених командою, були: гігантська риба, яка є предком сучасного лосося, вимерлий верблюд розміром з жирафа, мастодонт і гомфотерій, предок слонів. Вчені також знайшли рештки носорогів, гігантських черепах, коней і тапірів.

гігантський лосось
Гігантський лосось (художня ілюстрація)
Фото: California State University

Мастодонти — стародавні родичі слона. Вони жили в Північній і Центральній Америці в період приблизно від 5,3 мільйона років тому в епоху пліоцену до 10 000-11 000 років тому. Статурою вони нагадували сучасних азіатських слонів, виростали до 2,8 м і важили до 11 тонн.