Альтернатива Google Docs: сервіс Skiff захистить ваші файли за допомогою наскрізного шифрування

ноутбук, текст, документ, файл

Також проектом вдалося залучити $ 3,7 млн інвестицій.

Нещодавно багато профільні ЗМІ заговорили про сервіс Skiff — редактор документів, який працює за принципом Google Docs, що дозволяє писати, редагувати, розшерювати файли, обговорювати правки у режимі реального часу, але при цьому зберігати конфіденційність завдяки наскрізному шифруванню. Інтерес до Skiff продиктований тим, що йому вдалося залучити майже $ 4 млн інвестицій.

Про це повідомляє видання techcrunch.com.

Відмітна риса Skiff у тому, що сам сервіс не має доступу до будь-чиїх документів — доступ надається тільки користувачам і тим, хто отримали посилання-запрошення.

Співзасновники Skiff, генеральний директор Ендрю Міліч і технічний директор Джейсон Гінзберг, заявили недавно, що стартап залучив 3,7 мільйона доларів у вигляді початкового фінансування від венчурної компанії Sequoia Capital, всього через рік з моменту заснування Skiff у березні 2020 року. У раунді також взяли участь голова ради директорів Alphabet Джон Хеннессі, колишній генеральний директор Yahoo Джеррі Янг і співзасновники Eventbrite Джулія та Кевін Гарц. Міліч і Гінзберг повідомили TechCrunch, що компанія буде використовувати початкове фінансування для розширення команди розробників і прокачування платформи.

Наскрізне шифрування Skiff працює за такими самими принципами, як і у месенджерів WhatsApp або Signal.

"Замість того, щоб використовувати його для відправлення повідомлень групі людей, ми використовуємо його для захисту документів, які пересилаються і розшерюються", — сказав Міліч.

Skiff, редактор, файли
сервіс Skiff
Фото: Skiff

Співзасновники визнають, що розміщення конфіденційних документів у хмарі вимагає від користувачів великої довіри до стартапу, який існує відносно недавно. Ось чому Skiff зробив свою технічну документацію публічною з урахуванням подробиць, що пояснюють, як саме він працює. Відкритий також і вихідний код, який дозволяє будь-кому побачити, як працює платформа. За словами гендиректора, сервіс уже пройшов один комплексний аудит безпеки, в якому взяли участь консультанти Signal Foundation і Trail of Bits.

Користуватися Skiff можуть тільки ті, хто має посилання-запрошення. Зараз, як повідомляє techcrunch.com, сервіс допомагає тисячам користувачів, включаючи журналістів, вчених, дослідників, юристів, а ще 8000 користувачів знаходяться у "списку очікування".

"Група користувачів, яка нам найбільше подобається, — це звичайні люди, що піклуються про конфіденційність своїх даних", — коментує Гінзберг. "Наш сервіс, як і йому подібні, працює для людей, які втратили довіру до продуктів від BigTech. Тепер вони отримали альтернативу".

Раніше Фокус розповідав про те, як працює наскрізне шифрування у своєму матеріалі Під ковпаком: чому не існує безпечних месенджерів і хто має доступ до нашими даними.

Також пропонуємо ознайомитися з матеріалом Заміна Google Фото: 7 альтернативних ресурсів для зберігання мультимедійних файлів.