Наслідки глобального потепління можуть бути гіршими, ніж ми думали, — учені

Земля, зміна клімату, потепління, фото
Фото: Lawrence Livermore National Laboratory

Супутники, які експерти використовують для відстеження глобального навколишнього середовища, могли малювати неточну картину зміни клімату.

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Journal of Climate, супутникові дані, на які покладаються вчені для створення кліматичних моделей, насправді не відповідають законам фізики, пише Futurism.

У природі існує чітко визначений зв'язок між температурою і вологістю повітря, яка не відбивається в даних. Тому тепер ученим потрібно з'ясувати, чи перебільшують супутники цю вологість або ж навпаки значно недооцінюють те, наскільки планета нагрілася з плином часу.

Це буде важким завданням, оскільки різні набори даних і моделей, що використовуються вченими в різних установах, відповідають різним законам природи. Щоб з'ясувати, які з них є найбільш точними, а також які із супутникових вимірювань були неправильними, будуть потрібні серйозні зусилля.

"Наразі важко визначити, який варіант більш точний. Однак, наш аналіз показує, що кілька наборів даних, особливо з найменшими значеннями потепління поверхні океану і тропосфери, розходяться з іншими, незалежно вимірюваними додатковими змінними", — розповів учений-кліматолог з Ліверморської національної лабораторії Лоуренса і провідний автор дослідження Бенджамін Сантер.

Частина узгодження супутникових даних з фактичними кліматичними спостереженнями буде пов'язана з вивченням часу і з'ясуванням того, чим ці два явища відрізняються одне від одного.

Наприклад, якщо моделі, отримані за допомогою цих супутників, пророкують температури, що відрізняються від тих, які спостерігають учені насправді, то супутники, швидше за все, правильно виміряли вологість повітря, але саму температуру неправильно, і навпаки.

Щоб у цьому розібратися, потрібно чимало часу, перш ніж експерти зможуть зробити висновки про те, що ці очевидні помилки означають для зміни клімату.

Немає ніякої гарантії, що супутники виразно недооцінили глобальне підвищення температури, але це тривожна можливість, яку необхідно буде ретельно розглянути.