Вчені дізналися, як виглядав найдавніший ліс на Землі (фото)

містечко Каїр, лісову ділянку, залишки лісу, фото
Коренева система Archaeopteris на лісовому учатски Каїра.

Головною особливістю лісу, з'ясували дослідники, були стародавні дерева з роду Eospermatopteris і Archaeopteris, які росли навіть в сухому середовищі.

Під шосе поряд з невеликим містечком Каїр на півночі штату Нью-Йорк, вчені виявили залишки могутнього і найдавнішого лісу — кореневу систему, в якому 385 мільйонів років тому росли щонайменше три найранніших в світі деревовидних рослини, пише Science Alert.

Деякі з цих перших подоб на дерева (відомі як Cladoxylopsids) були схожі на великі стебла селери, що тягнуться в небо на 10 м. Інші (з роду Archaeopteris) нагадували сосни, але з волохатим, схожим на папороті листям. Треті, давно забуті рослини (з роду Eospermatopteris) — на пальми з цибулиною на місці кореня і папоротевими гілками.

дерево, стовп, малюнок, гілки
Cladoxylopsids.

На думку експертів, ці первісні дерева були досить старими і великими. Вони не росли так само густо, як дерева в сучасному лісі, а були розкидані по річковій заплаві, яка змінювалася в залежності від пори року. Посушливі періоди відбувалися в той час регулярно, але навіть незважаючи на це, первісні дерева в лісі Каїра продовжували рости.

Наявність дерев з роду Eospermatopteris в древніх заплавах Каїра збиває з пантелику багатьох вчених, так як вони мали неглибоке коріння, що не розгалужувалось, через що погано переносили більш сухі умови. Однак, на відміну від боліт Гільбоа, лісова ділянка Каїра на 2-3 мільйони років старше, і її ландшафт досить різноманітний.

дерево, листя, зображення
Eospermatopteris.

Як вважають дослідники, дерева Eospermatopteris процвітали тут більше 16 000 років. Їх коріння пристосувалось до напівпосушливих умов і короткочасних повеней.

На лісовій ділянці в Каїрі дослідники також виявили свідоцтва глибших кореневих систем, вимерлих сосноподібних рослин, що належать до роду Archaeopteris.

дерева, Archaeopteris, малюнок
Archaeopteris.

Вони були більш розвинені, ніж дерева Eospermatopteris, з листям, здатним до фотосинтезу. Крім того, вони мали більш глибоке коріння, яке іноді простиралось на 11 м в ширину і 7 м в глибину.

"Як виявилося, найранніші дерева могли займати різні середовища і не обмежувалися лише вологим. Вони могли переносити різні умови, зокрема і посушливі", — підсумували вчені.