Небесний диск із Небри. Британський музей покаже найстарішу в світі зоряну карту (фото)

жінки, диск, сонцестояння, Сонце, фото
Диск надає унікальний погляд на ранні знання людства про небеса

Діаметр диска становить приблизно 30 см. Він покритий синьо-зеленою патиною і прикрашений золотими символами, що зображують Сонце, Місяць, зірки, сонцестояння та інші космічні явища.

Related video

Бронзовий диск був знайдений у Німеччині в 1999 році і був створений ще в бронзовому столітті. Він вважається однією з найважливіших археологічних знахідок XX століття. Свого часу відкриття диска викликало багато суперечок і невелика кількість вчених заперечували його справжність, пише BBC.

Діаметр диска становить приблизно 30 см. Він покритий синьо-зеленою патиною і прикрашений золотими символами, що зображують Сонце, Місяць, зірки, сонцестояння та інші космічні явища.

Згідно з ЮНЕСКО, яке внесло цей артефакт до свого глобального списку важливих історичних документів, диск надає унікальний погляд на ранні знання людства про небо.

небесний диск, жінка, виставка, знімок Fullscreen
Представлені на диску Сонце і сонцестояння, на думку експертів, посідали центральне місце в релігії бронзового століття Північної Європи

Зараз він належить Державному музею передісторії Німеччини в Галле, але вперше за останні 15 років його передали у тимчасове користування Британському музею, який заявив, що карта буде виставлена в межах виставки про Стоунхендж у лютому.

Зображення на диску

Представлені на диску Сонце і сонцестояння, на думку експертів, посідали центральне місце в релігії бронзового століття Північної Європи.

Археологиня та експертка з бронзового віку професорка Міранда Олдхаус-Грін раніше розповіла, що символи на диску з Небри є частиною складної загальноєвропейської системи вірувань, згідно з якою люди дивилися на небо, поклонялися йому, а також Сонцю і Місяцю.

чоловік, розкопки, земля, ліс, фото Fullscreen
Артефакт був знайдений на пагорбі Міттельберг у регіоні Саксонія-Ангальт недалеко від Лейпцига на сході Німеччини

"Оскільки Небра об'єднав усі ці символи разом, він уперше розповідає нам про те, що люди з давніх часів бачили, сприймали і в що вірили", — підсумувала Олдхаус-Грін.

Історія артефакту

Диск був знайдений недалеко від міста Небра в Німеччині разом із мечами, сокирами й іншими предметами, що належать до бронзового віку. Його знайшли два мародери за допомогою металошукача, які потім продали його дилеру разом із партією інших артефактів, враховуючи бронзові мечі. Протягом наступних 2 років диск переходив із рук у руки кілька разів, перш ніж у 2001 році його конфіскувала поліція.

Мародери стверджували, що скарб був знайдений на пагорбі Міттельберг у регіоні Саксонія-Ангальт недалеко від Лейпцига на сході Німеччини.