Проблеми з Crew Dragon. Дорогою з МКС на Землю астронавтам доведеться ходити під себе

Crew Dragon, Cargo Dragon, МКС
Фото: NASA | Crew Dragon (внизу в центрі) та корабель постачання Cargo Dragon (на передньому плані) пристиковані до МКС.

На кораблі, який незабаром має повернути астронавтів з орбіти, виявлено проблему з туалетом, і NASA запропонувало цікавий вихід із ситуації.

Related video

Астронавти, які покинуть МКС після піврічної роботи на орбіті, не зможуть скористатися туалетом під час польоту. На кораблі SpaceX Dragon виявлено ту саму проблему з каналізаційною системою, яка була виявлена під час туристичної місії SpaceX Inspiration4. Через поломку спеціальної труби сеча може витікати під оболонку кабіни корабля. Тому NASA вирішило, що 4 астронавти, які повертатимуться на Землю, повинні будуть використовувати спеціальну нижню білизну для задоволення природних потреб, повідомляє space.com

Фокус уже писав про те, що у SpaceX нещодавно визнали наявність поломки у водопровідній системі корабля Crew Dragon під час першого польоту з туристами у межах місії Inspiration4 у вересні. У компанії заявили, що усунули всі вади, і в майбутніх місіях такого не станеться, що особливо актуально перед польотом наступного екіпажу з чотирьох астронавтів на МКС.

Що буде замість туалету?

"Ми вирішили взагалі не використовувати туалет дорогою назад, — говорить Стів Стітч із NASA. — Астронавти мають інші способи "сходити в туалет".

Таким виходом із ситуації стане "нижня білизна", система управління відходами, яку астронавти використовують давно у своїх скафандрах під час запуску, приземлення та виходу у відкритий космос.

"Під час польоту астронавти зможуть скористатися нижньою білизною у скафандрі, тим більше що повернення на Землю не займе багато часу", — каже Стітч.

туалет, crew dragon, МКС, Томас Песке Fullscreen
Астронавт Томас Песке поділився знімком туалету на кораблі Crew Dragon під час польоту на Міжнародну космічну станцію у квітні 2021 року.
Фото: Apophis

Хто повертається з МКС?

На Землю з Міжнародної космічної станції вже 4 листопада мали повернутися 4 астронавти. Але після того, як запуск наступного екіпажу, який планувався 31 жовтня, скасували, ця дата може зміниться. На Землю після піврічного перебування на орбіті повернуться:

  • Шейн Кібро (NASA)
  • Меган Макартур (NASA)
  • Акіхіко Хосіде (Японське космічне агентство)
  • Томас Песке (Європейське космічне агентство)
Шейн Кібро, Меган Макартур, Акіхіко Хосіде, Томас Песке, МКС Fullscreen
Зліва направо: Макартур, Песке, Хосіде, Кімбро
Фото: wikipedia

Хто полетить на МКС?

Новий запуск космічного корабля Crew Dragon перенесли з 31 жовтня на 3 листопада через погану погоду. Попередній екіпаж станції має дочекатися своєї зміни, а лише потім вирушить додому. На МКС полетять:

  • Раджа Чарі (NASA)
  • Томас Маршберн (NASA)
  • Маттіас Маурер (Європейське космічне агентство)
  • Кейла Беррон (NASA)
Раджа Чарі, Томас Маршберн, Маттіас Маурер, Кейла Беррон, МКС Fullscreen
Зліва направо: Чарі, Маршберн, Маурер та Беррон
Фото: wikipedia

За словами Стітча, SpaceX та NASA зробили все необхідне, щоб максимально скоротити час польоту астронавтів на Землю. Наприклад, попереднє повернення астронавтів на кораблі Crew Dragon у травні цього року зайняло 6,5 години від моменту розстикування з МКС до приводу біля берегів Флориди.

Новий екіпаж МКС полетить на вдосконаленому кораблі Crew Dragon Endurance. Старт призначений на 3 листопада о 7:10 ранку за Києвом.