Ритуальна дикість. У Перу виявили скелети дітей, принесених у жертву 1 000 років тому

скелет, поховання, фото
Людський скелет, знайдений в Уака Санта-Роза-де-Пукала

Знайдені кістяки належать до культури Уарі, що процвітала в горах і на узбережжі сучасного Перу приблизно з 500 по 1000 н.е.

На північному заході Перу в археологічній пам'ятці Уака Санта-Роза-де-Пукала вчені знайшли 29 людських тіл, похованих приблизно 1 000 років тому, пише Science Alert.

Чотири скелети, що належать двом дітям, підлітку та одному дорослому, належать до культури Уарі.

"Ці останки є першими відомими в цьому регіоні прикладами людських жертвопринесень цивілізації Уарі", — розповів археолог Едгар Бракамонте Левано з Музею королівських гробниць Сіпана.

Крім людських скелетів, дослідники також знайшли останки 8 морських свинок і кілька альпак із ламами, яких, швидше за все, теж принесли в жертву. Серед артефактів виявилися горщики, пляшки та ніж із лезом у формі півмісяця.

Бракамонт Левано зміг розпізнати гробниці Уарі через те, що вони були оточені трьома характерними D-образними огорожами, типовими для релігійних просторів цієї культури.

розкопки, поховання, артефакти, фото
Вид зверху на місце розкопок

На думку Левано, жертви людей були частиною ритуалу, проведеного під час початку будівництва цих релігійних приміщень у стилі Уарі.

Також важливо зазначити, що окрім 4 скелетів археологи знайшли ще один, який зазнав вторинного поховання. Його поховали в іншому місці, а потім перепоховали всередині D-подібної огорожі.

Цивілізація Уарі процвітала в горах та на узбережжі сучасного Перу приблизно з 500 по 1000 рік н. е. Народ Уарі був відомий своїми тонко зітканими тканинами та скульптурною керамікою, а також дорогами і терасним сільським господарством.

Хоча питання про точну структуру суспільства Уарі залишається відкритим, дослідники знайшли артефакти, які свідчать, що релігія була глибоко переплетена з політикою, і що жінки були залучені до вищих рівнів управління.

Інші 25 скелетів, знайдені похованими (хоч і не принесеними в жертву) на цьому місці, належали культурі мочика, або моче. Ця цивілізація процвітала біля нинішнього Ламбаеке приблизно з 100 по 700 рік н. е., а пізніше була витіснена Уарі.

леді Као, реконструкція, музей, знімок
Реконструкція леді Као

На відміну від мистецтва Уарі, яке тяжіє до абстрактних форм і візерунків, мистецтво мочика славиться своїм буквальнішим, натуралістичним стилем, що робить артефакти двох культур легко помітними.

Серед найбільш значних знахідок мочика останніх років — мумія леді Као. Багатство місця поховання, а також наявність зброї дозволяють припустити, що жінка могла бути високопоставленою жрицею або навіть правителькою моче. До відкриття цієї мумії вважалося, що чоловіки посідали високе становище у культурі мочика.

А також, знайдена у 1987 році, мумія правителя Сіпана, що знаходиться в Музеї королівських гробниць Сіпана.