Розміром з оглядове колесо. Учені знайшли навколоземний астероїд, який може бути частиною Місяця

астероїд Камоалева, космос, малюнок
Навколоземний астероїд Камоалева очима художника

Такого висновку дослідники дійшли, проаналізувавши орбіту астероїда та її склад.

Related video

У нашій Сонячній системі налічується понад 27 000 навколоземних об'єктів, більшість з яких прибули із внутрішньої частини Сонячної системи, пише Earth.com.

Однак, нове дослідження вчених, проведене групою астрономів з університету Аризони, показало, що навколоземний астероїд під назвою Камоалева не належить жодній з планет і може бути фрагментом нашого супутника.

Навколоземний астероїд Камоалева відомий як квазісупутник, тобто він обертається навколо Сонця, але при цьому близько наближається до Землі, був виявлений у 2016 році на Гаваях.

За оцінками астрономів, маючи діаметр від 45 до 60 м, астероїд за розміром нагадує колесо огляду, і розташований на відстані близько 1,5 млн км від Землі.

Через особливості орбіти астероїд Камоалева можна щорічно спостерігати лише протягом кількох тижнів у квітні за допомогою дуже потужних телескопів.

Використовуючи один з найбільших оптичних телескопів в Америці — великий бінокулярний телескоп, та інфрачервоний телескоп LDT, астрономи намагалися з'ясувати, як Камоалева відбиває світло, що показує, з чого складається астероїд. Те, що вони виявили, здивувало вчених. Камоалева мав спектр світла, схожий на спектр місячних порід, доставлених на Землю місіями NASA Apollo наприкінці 1960-х і 1970-х років.

Учені дійшли висновку, що астероїд є фрагментом супутника Землі, але як це могло статися, поки що незрозуміло. Команда висунула теорію про те, що Камоалева є результатом древнього зіткнення з іншим астероїдом або що його захопили на своїй орбіті іншими навколоземними об'єктами.

Ще однією ознакою того, що астероїд може бути частиною Місяця, є своєрідна орбіта, яка не характерна для навколоземних астероїдів і більше схожа на орбіту Землі.

Як зазначив один із авторів дослідження Рену Малхотра з університету Аризони, для астероїдів нетипово мати таку орбіту.

"Вкрай малоймовірно, що звичайний навколоземний астероїд взяв і спонтанно перемістився на квазісупутникову орбіту, як у Камоалева", — підсумував Малхотра.