Екзопланета із секретом. В атмосфері "нептунівської пустелі" виявлено водяну пару

екзопланета, водна пара
Фото: sound

Дослідники кажуть, що екзопланета TOI 674b, судячи з наявності пари в атмосфері, не на своєму місці.

Related video

На екзопланеті TOI 674b, розміром із Нептун, новий рік настає кожні 47,5 години. Але це не єдина унікальна характеристика далекої планети, бо нещодавно вчені знайшли водяну пару в її атмосфері. Про це повідомляє Science Alert.

Незважаючи на роки досліджень, учені знайшли вкрай мало газових гігантів середнього розміру з орбітою, коротшою за кілька днів. Такі планети астрономи називають "нептунівськими пустелями" — неймовірно гарячі світи. Але останні пошуки увінчалися успіхом — була виявлена TOI 674b.

Пошуки води в атмосферах далеких планет важливі з низки причин, і у межах пошуку нової Землі. Розуміння того, який газ є присутнім в атмосфері планети, допомагає вченим з'ясувати деталі утворення самої планети: де саме вона сформувалася у власній сонячній системі.

Відомо, що TOI 674b є Супер-Нептуном і обертається навколо червоного карлика на відстані близько 150 світлових років від Землі. Саму ж зірку, яка досить холодна і вдвічі менша за Сонце, неможливо побачити з Землі неозброєним оком.

Наявність води на "Супер-Нептуні" говорить про те, що спочатку він сформувався далі від батьківської зірки та якимось чином наблизився до неї з часом.

Найближчим часом учені мають намір з'ясувати точно кількість води в атмосфері TOI 674b, а також інші характеристики.

У роботі астрономам також допоможе близькість екзопланети до Землі. Справа в тому, що за астрономічними мірками 150 світлових років це досить невелика відстань. Крім цього, планета розташована близько до своєї маленької зірки, що дає найкращий контраст для телескопів.

Розуміння того, як TOI 674b потрапила в такі тісні та жаркі обійми своєї зірки, допоможе намалювати точнішу картину того, як формуються інші сонячні системи. Також астрономи сподіваються знайти відповідь на давнє запитання: чи є Земля такою вже унікальною планетою?

Нагадаємо, нещодавно астрономи виявили екзопланету, де за 8 годин можна старіти на цілий рік. Астрономи стверджують, що це найменша з виявлених екзопланет, яка розташовується лише за 31 світловий рік від Землі.