Піднімається на 1,5 метра. Вчені зняли бризки з унітазу в усій їхній огидній красі (відео)

унітаз
Фото: John Crimaldi | Шлейф піднімається на 1,5 метра зі швидкістю 2 метри за секунду

Схоже, дослідники зробили все, щоби віднадити людей від відвідування громадських туалетів.

Related video

Не секрет, що під час змиву унітази викидають у повітря аерозольні частки води, екскременти й навіть віруси, такі як Covid-19. Однак у новому дослідженні вчені вирішили показати, як це відбувається, — що ж, результат дуже протвережує, пише Gizmodo.

Група вчених із Університету Колорадо в Боулдері зробила все можливе, щоб змусити людей уникати громадських туалетів і загалом ставитися до цих приміщень із побоюванням. Для цього дослідники використовували зелені лазери та прості камери — у результаті вийшло огидне відео того, що вилітає з унітазу, коли ви змиваєте воду. Результати дослідження були надруковані в статті під назвою "Комерційні унітази випускають енергійні аерозольні шлейфи, що швидко поширюються".

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

За словами провідного автора дослідження Джона Кримальді, ні для кого не було секретом, що туалети випускають аерозолі під час змиву, проте раніше ми не могли їх бачити. Кримальді з колегами вирішили це виправити й тепер можуть стверджувати, що ці аерозолі значно енергійніші, а шлейф поширюється набагато швидше, ніж могли припускати навіть учені.

У своєму дослідженні вчені використовували безперервні й імпульсні лазери, за допомогою яких вдалося створити тонкий вертикальний шар яскраво-зеленого світла, спрямованого на унітаз. Цей шар світла дозволив вловити аерозольний шлейф під час змиву.

Учені виявили, що аерозольний шлейф вилітає з максимальною швидкістю 2 метри за секунду в межах 8 секунд після натискання кнопки змиву, а висота аерозольних викидів може досягати близько 1,5 метра.

Дослідники також виявили, що більші частинки, розміром від 5 до 10 мікрометрів або розміром із еритроцит, випадають із аерозольної хмари швидше, ніж дрібніші частинки. Крім того, вони також можуть затримуватися в повітрі та в результаті осідають на поверхнях кімнати, поширюючи бактерії та віруси.

За словами Кримальді, раніше ми могли б прикинутися, що цього не відбувається насправді, однак одного разу, подивившись відео, ми вже не зможемо перестати про це думати.

Раніше Фокус писав про те, що вчені вперше зняли, як вірус нишпорить у пошуках уразливих місць.