Смайли на Марсі. Апарат NASA зробив знімки "щасливого обличчя" на поверхні Червоної планети (фото)

картери на Марсі, смайли, усміхнене обличчя
Фото: NASA/JPL-Caltech/UArizona

Орбітальний апарат зробив знімок ще одного кратера, схожого на усміхнене обличчя.

Related video

Орбітальний апарат космічного агентства NASA Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) поділився знімками незвичайних утворень усередині кратерів на Марсі, пише Futurism.

За словами члена команди MRO Пола Гейсслера, знімки зацікавили вчених. Гейсслер і його команда припускають, що утворення в марсіанських кратерах, схожі на смайли, можуть бути слідами, залишеними марсіанським льодом, який розтанув під впливом сонячних променів.

Подібні відкладення в кратерах були знайдені тільки на північних рівнинах Марса, які є місцевістю, поцяткованою кратерами, вітром і, можливо, водою.

Але далеко не в усіх кратерах регіону було знайдено відкладення химерної форми. Гейсслер каже, що своєрідні тераси розташовуються лише в кратерах, глибина яких становить 500 метрів і більше.

"Відкладення мають горизонтальні шари, які схожі на тераси. Вони мають нерівну поверхню, утворену невеликими гребенями", — каже експерт NASA.

Команда вчених вважає, що такі візерунки могли утворитися внаслідок перетворення льоду на газ. Зазначається, що кожна тераса є окремою стадією вищезгаданого процесу. Це узгоджується з теорією про те, що колись Марс мав великі запаси води, які згодом перетворилися на лід, а згодом на газ.

Саме зникнення марсіанського льоду призводить до появи на планеті вигадливих краєвидів.

Інші "щасливі обличчя" на Марсі були знайдені у крижаній ділянці південного полюса планети. Вони також утворилися внаслідок сублімації льоду протягом багатьох років.

Марс, кратери Fullscreen
Інше усміхнене обличчя на Марсі
Фото: Марс лицо

Подібні спостереження дають вченим підказки про минуле Марса, а також можуть стати основою захопливих відкриттів у майбутньому, зазначає Гейсслер.

Нагадаємо, серед усіх вигадливих марсіанських пейзажів, на поверхні Червоної планети, також було знайдено "бджолині соти". Учені вважають, що ці утворення також пов'язані з поширенням льоду та його таненням у різні пори року на Марсі.