Аварійна ситуація на МКС. NASA врятує свого астронавта, залишивши двох росіян на орбіті

космічний корабель Dragon
Фото: NASA | Історія з аварією російського космічного корабля "Союз" отримала нове продовження

Історія з аварією російського космічного корабля "Союз" отримала нове продовження.

Related video

У NASA заявили, що в разі аварійної ситуації на МКС космічний корабель SpaceX зможе доставити на Землю не чотирьох, а п'ятьох астронавтів. П'ятим може стати Френк Рубіо, котрий прибув на орбіту на російському космічному кораблі "Союз МС-22", на якому місяць тому сталася аварія, пише Space.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

На випадок надзвичайної ситуації на Міжнародній космічній станції рятувальною шлюпкою для астронавтів стане космічний корабель серії Dragon від SpaceX, що розташований тут, під назвою Endurance.

космічний корабель Dragon Fullscreen
На випадок надзвичайної ситуації на Міжнародній космічній станції рятувальною шлюпкою для астронавтів стане космічний корабель серії Dragon від SpaceX, що розташований тут, під назвою Endurance
Фото: NASA

У NASA вирішили розпочати перетворення внутрішнього простору цього корабля шляхом переміщення додаткового пасажирського сидіння. Це сидіння буде зняте з російського корабля "Союз МС-22", який також зістикований із МКС.

Це сидіння належить американському астронавту Френку Рубіо, який прибув на кораблі РФ на орбіту разом із двома росіянами Сергієм Прокоп'євим і Дмитром Петеліним. Отже, на Endurance зможуть полетіти на Землю не 4, а 5 астронавтів, якщо відбудеться будь-яка аварійна ситуація на космічній станції.

Уся історія з порятунком астронавтів із МКС почалася ще в середині грудня після того, як на кораблі "Союз" сталася аварія, як уже писав Фокус. Після аналізу ситуації, що склалася, і NASA, і "Роскомос" вирішили, що цей корабель не можна використовувати для повернення Рубіо, Петеліна та Прокоп'єва на Землю. Це можна буде зробити лише в разі аварії на станції.

Уся історія з порятунком астронавтів із МКС почалася ще в середині грудня після того, як на кораблі "Союз" сталася аварія

У Росії ж ухвалили рішення, як уже писав Фокус, відправити 20 лютого на МКС безпілотний космічний корабель "Союз МС-23", щоб він доставив трьох астронавтів додому. Але до того, як полетить на орбіту цей космічний корабель, на МКС може статися аварія, хоча це малоймовірно, але такі події в NASA не виключають, враховуючи вік станції.

Якщо ж аварія все ж таки трапиться, то на пошкодженому кораблі "Союз МС-22" зможуть дістатися на Землю лише 2 астронавтів, тобто саме росіяни. Справа в тому, що після аварії в системі охолодження "Союзу", яка була викликана, як уже з'ясувалося, ударом мікрометеорита, найбезпечніше помістити сюди лише двох людей.

Космічний корабель Endurance прилетів на МКС у жовтні минулого року й доставив на станцію двох американців, одного японця та росіянку. Але кораблі серії Dragon дозволяють доставляти в космосу 7 людей, тому місце для Френка Рубіо тут знайдеться.

МКС Fullscreen
У NASA заявили, що в разі аварійної ситуації на МКС космічний корабель SpaceX зможе доставити на Землю не чотирьох, а п'ятьох астронавтів. П'ятим може стати Френк Рубіо, який прибув на орбіту на російському космічному кораблі "Союз МС-22", на якому сталася аварія місяць тому.
Фото: NASA

Але в NASA кажуть, що можливо Рубіо, Петеліну та Прокоп'єву доведеться залишитися на МКС набагато довше, а новий російський корабель просто служитиме як рятувальна шлюпка. Справа в тому, що якщо вони повернуться на Землю на цьому кораблі, то наступний буде запущений пізніше, а значить, на МКС не вистачатиме екіпажу.

Водночас новий космічний корабель SpaceX повинен доставити на МКС уже в лютому 4 нових астронавтів, серед яких будуть двоє американців, один астронавт із ОАЕ й один росіянин. А попередні 4 астронавтів, які прилетіли на Endurance, вирушать додому.