Найстаріша нецарська мумія та хранитель таємниць фараона: кого знайшли в Саккарському некрополі

археологія, знахідка, стародавній єгипет, гробниця, мумія
Фото: Ministry of Tourism and Antiquities | Археологи в Єгипті виявили чотири нові гробниці, зокрема одну, що належала "хранителю таємниць" фараона, в некрополі Саккара, на південь від Каїра

Археологи в Єгипті виявили чотири нові гробниці, зокрема одну, що належала "хранителю таємниць" фараона, в некрополі Саккара, на південь від Каїра.

Related video

Саккара, де знаходиться одинадцять пірамід, слугувала центром поховання давньоєгипетської столиці Мемфіса, обидві піраміди тепер є об'єктами Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, повідомляють Express.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Колишній міністр у справах старожитностей і єгиптолог доктор Захі Хавасс розповів, що найбільшу гробницю, яка належала священнику, інспектору і наглядачу вельмож, на ім'я Хнумджедеф, "прикрашали сцени з повсякденного життя".

Його місце спочинку знайшли в комплексі пірамід фараона Унаса, дев'ятого і останнього царя п'ятої династії, який правив близько 4,3 тис. років тому.

Інша з нововідкритих гробниць тим часом належала особі, на ім'я Мері. Це був так званий хранитель таємниць — високопоставлений палацовий чиновник, наділений повноваженнями виконувати особливі релігійні ритуали.

археологія, знахідка, стародавній єгипет, гробниця, мумія Fullscreen
Колишній міністр у справах старожитностей і єгиптолог доктор Захі Хавасс розповів, що найбільшу гробницю, яка належала священику, інспектору і наглядачу вельмож на ім'я Хнумджедеф, "прикрашали сцени з повсякденного життя"
Фото: Getty Images

Третя гробниця знаходилася в комплексі пірамід, що належала фараону Пепі I, який правив 40 років наприкінці 24-го або на початку 23-го століття до нашої ери. Вважається, що поховання належало одному з його жерців.

Доктор Хавасс сказав, що останню гробницю побудували для судді і писаря, відомого як Фетек.

Генеральний секретар Вищої ради у справах старожитностей Єгипту доктор Мостафа Вазірі розповів на пресконференції, що в гробниці Фетека містилася колекція "найбільших статуй", коли-небудь знайдених в околицях некрополя.

Археологи також повідомили, що знайшли великий вапняковий саркофаг на дні шахти глибиною 15 м. Доктор Хавасс зазначив, що він все ще запечатаний "так само, як стародавні єгиптяни залишили його 4300 років тому".

Коли труну відкрили, команда знайшла муміфіковані, покриті золотим листям останки чоловіка, на ім'я Хекашепес, які, за словами дослідників, є однією з найдавніших і найповніших нецарських мумій, коли-небудь знайдених в Єгипті.

археологія, знахідка, стародавній єгипет, гробниця, мумія Fullscreen
В гробниці Фетека містилася колекція "найбільших статуй", коли-небудь знайдених в околицях некрополя
Фото: Getty Images

Нова гробниця — лише одне з кількох великих археологічних відкриттів, які Єгипет оприлюднив за останні роки — багато з них зроблені в некрополі Саккара.

археологія, знахідка, стародавній єгипет, гробниця, мумія Fullscreen
Третя гробниця знаходилася в комплексі пірамід, що належала фараону Пепі I, який правив 40 років наприкінці 24-го або на початку 23-го століття до нашої ери
Фото: Brooklyn Museum

Раніше Фокус розповідав про сувій з заклинаннями із "Книги Мертвих", який теж знайшли в некрополі Саккара.