Вчені знайшли спосіб полегшити біль без звикання до препаратів

ліки, таблетки, знеболювальне
Фото: New Atlas | Вчені знайшли спосіб полегшити біль без звикання до препаратів

Деякі знеболювальні засоби викликають сильну залежність, але вчені знайшли спосіб уникнути цього.

Related video

Такі опіоїдні анальгетики, як фентаніл та оксикодон, є одними з найсильніших болезаспокійливих, відомих медицині. Але вони також викликають сильне звикання. Нове дослідження дає надію пацієнтам, які страждають від болю, у вигляді потужних знеболювальних, у яких відсутні найзначніші побічні ефекти, пише New Atlas.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Вже давно вчені знають, що для того, щоб позбавити пацієнтів від болю, краще використовувати сполуки, що впливають на опіоїдні рецептори нервових клітин. Але такі опіоїдні анальгетики викликають сильну залежність.

Нерви людини мають два типи опіоїдних рецепторів, і ліки, які викликають найсильнішу залежність, націлені на мю опіоїдні рецептори. Щоб знайти альтернативу цим знеболювальним вчені вирішили створити ліки, націлені на каппа опіоїдні рецептори. Але вони мають значні побічні ефекти, серед яких галюцинації. У той самий час вони викликають меншу залежність.

У журналі Nature американські вчені представили нове дослідження, в межах якого вони з'ясували, що існує більше одного типу каппа опіоїдних рецепторів. Вплив на ці рецептори можуть полегшити біль, не всі вони викликають галюцинації.

Вчені вважають, що ключем до всього є такі сполуки, як G-білки. При зустрічі з каппа опіоїдними рецепторами ці білки активують різні шляхи. Вчені вважають, що подальші тести дозволять дізнатися, які шляхи забезпечують полегшення болю, не викликаючи галюцинацій.

Коли можна буде вирішити це завдання, то теоретично можна створити такі болезаспокійливі ліки, які добре блокуватимуть біль і водночас не матимуть сильних побічних ефектів.

Автори дослідження вважають, що всі G-білки схожі один на одного, але деякі підвиди цих білків, які зв'язуються з рецептором каппа, визначають, які шляхи будуть активовані.

Вчені виявили, що препарати, що викликають галюцинації, можуть активувати один конкретний G-білок, але не інші. Таким чином, блокування болю можна забезпечити без побічних ефектів.

Фокус вже писав про те, які зовнішні фактори впливають на ріст волосся. Вважається, що здорове людське волосся зазвичай росте зі швидкістю близько 0,35 міліметра на день, що становить приблизно 13 мм на місяць або 15 сантиметрів на рік. Однак виявляється, що ця швидкість не є універсальною.

Також Фокус писав, що вчені дійшли висновку, що регулярне використання Інтернету знижує ризик розвитку деменції на 50%.

Важливо! Ця стаття заснована на останніх наукових та медичних дослідженнях і не суперечить їм. Текст має виключно інформаційний характер і не містить медичних порад. Для встановлення діагнозу обов'язково зверніться до лікаря.