Єгипетські та римські боги в Польщі: розкрито секрети колекції родини Кленєвських

музей, Варшава, родина Кленєвських, єгипетська бронзова статуетка, пшеворська культура, археологія, знахідка, древні люди, польща, розкопки
Фото: Łukasz Miechowicz | Відкриття цих стародавніх артефактів було настільки незвичним для цієї місцевості, що Люблінська воєводська консерваторія пам'яток (LWKZ) мала сумніви щодо їхньої автентичності

Відкриття цих стародавніх артефактів було настільки незвичним для цієї місцевості, що Люблінська воєводська консерваторія пам'яток (LWKZ) мала сумніви щодо їхньої автентичності.

Related video

У невеликому селі в Польщі приголомшливе археологічне відкриття зробив Кшиштоф Козловський, місцевий історик, який отримав дозвіл на розкопки Люблінського воєводства на пошук історичних пам'яток у цій місцевості. Він натрапив на дві стародавні статуетки, які спочатку нагадували зображення "фараона" і "богині", пише Arkeonews.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Відкриття цих стародавніх артефактів було настільки незвичним для цієї місцевості, що Люблінська воєводська консерваторія пам'яток (LWKZ) мала сумніви щодо їхньої автентичності.

Однак після співпраці з експертами з Національного музею в Любліні та науковцями з археологічного факультету Варшавського університету вдалося підтвердити, що це справді оригінальні предмети зі Стародавнього Єгипту та Стародавнього Риму. Фігурка Осіріса датована 1 тисячоліттям до нашої ери, а погруддя Вакха — 1 століттям нашої ери.

музей, Варшава, родина Кленєвських, єгипетська бронзова статуетка, пшеворська культура, археологія, знахідка, древні люди, польща, розкопки Fullscreen
Нещодавно Мехович провів дослідження на місці, де знайшли статуетки, і виявив ще одну єгипетську бронзову статуетку Осіріса
Фото: Łukasz Miechowicz

Подальші дослідження провів доктор Лукаш Мехович з Інституту археології та етнології Польської академії наук у Варшаві. Він визначив, що артефакти колись були частиною колекції родини Кленєвських і зберігалися в палаці в Ключковіце до Другої світової війни. З'ясувалося, що статуетку Осіріса придбала Марія Кленєвська під час свого перебування в Єгипті у 1904 році, про що вона написала у мемуарах.

Бронзове погруддя Вакха знайшов близько 1906 року о. Антоній Хотинський, капелан родини Кленєвських у Дратові (нині Заглоба/Вжелюв), у багато облаштованій могилі покійника пшеворської культури. Це підтвердило, що родина Кленєвських мала великий інтерес до стародавніх артефактів і придбала їх під час своїх подорожей та досліджень.

Нещодавно Мехович провів дослідження на місці, де знайшли статуетки, і виявив ще одну єгипетську бронзову статуетку Осіріса. Артефакт має висоту 8,5 см і оснащений двома кільцями для підвіски.

Сім'я Кленєвських жила в палаці до 1942 року, коли їхнє майно конфіскували і передали в управління СС. Підозрюється, що майно, до складу якого входили виявлені в Ключковіцах артефакти, власники могли заховати перед втечею або відразу після війни, коли речі з палацу Кленєвських розпорошили і розграбували.

Раніше Фокус писав про запеклу битву за середньовічні артефакти: спадкоємці борються за повернення колекції за 250 млн доларів.

А також ми розповідали, як чоловік знайшов бездоганну копію Декларації незалежності за $4 вартістю понад 2,2 мільйона доларів.