Прихована загроза: експертка розповіла, як вчасно розкрити замаскований рак шкіри на вашому тілі

шкіра, рак, родимка, родимка
Фото: Adobe Stock | Рак шкіри може з'явитися на будь-якій ділянці шкіри, включно з підошвами ніг і навіть під нігтями

Лікарка Хоуп Мітчелл, відома дерматологиня, поділилася досвідом і вказала, на що потрібно звертати увагу під час профілактичного самоогляду шкіри.

Related video

Рак шкіри — це прихована смертельно небезпечна недуга, яка вміє з'являтися на будь-якій ділянці людського тіла, від непримітних підошов ніг до потаємних заглиблень під нігтями. Дерматологиня з Огайо лікарка Хоуп Мітчелл, авторитет у цій царині, наголошує на важливості самоогляду шкіри, який є воротами до раннього виявлення та ефективного лікування цього наполегливого ворога, пишеHealth Day.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Лікарка Мітчелл представляє рекомендації, що легко запам'ятовуються, з приводу того, на що треба звертати увагу для виявлення потенційних вогнищ недуги при самоогляді:

  • асиметрія — пляма, що не збігається, як дві половини нерівного рівняння;
  • межа — нерівна або нечітка лінія, що відокремлює пляму від інших;
  • колір — калейдоскоп різних відтінків, від коричневих і чорних до білих, червоних і синіх;
  • діаметр — зазвичай більший, ніж гумка для олівця, але розміру не можна довіряти — він може бути меншим;
  • форма — непостійна і незвичайна форма, завжди в русі.

Не менш важливими є й інші різновиди раку шкіри — базальноклітинна карцинома і глибока сквамозно-клітинна карцинома, яка повільно зростає. Кожен із них має своє унікальне маскування — від куполоподібних або блискучих рожевих наростів до стійких виразок і червоних шорстких плям.

Доктор Мітчелл наполягає на тому, щоб під час самоогляду шкіри жодна ділянка не залишалася недослідженою. Родимки, ластовиння, пігментні плями, руки і ноги, рот, очі, навіть такі часто випущені з уваги ділянки тіла, як геніталії та сідниці. І не втрачайте пильності, якщо у вас темна шкіра. Він може спритно проникати в недоступні для сонячного проміння місця, наприклад, на нижній бік нігтів, долоні або підошви.

Мітчелл пропонує покроковий процес дослідження всього тіла:

  • Встаньте перед дзеркалом на повний зріст, огляньте себе спереду назад і з боку в бік, витягнувши руки вгору
  • Приділіть особливу увагу передпліччям, пахвам, нігтям і долоням, зігнувши руки в ліктях для кращого огляду
  • Тильний бік ніг і ступні, нігті на пальцях, проміжки між пальцями та підошви ніг потребують ретельного огляду
  • Скористайтеся ручним дзеркалом, щоб уважно оглянути шию, шкіру голови, спину та сідниці, розділивши волосся для ретельнішого огляду голови

"Зафіксуйте стан шкіри та нігтів, відзначаючи будь-які зміни, — радить лікарка, — Залучіть другу пару очей для таких складних ділянок, як шкіра голови та спини. І якщо ви помітите щось не на своєму місці, свербіж, зміни або кровотечу, не зволікайте. Зверніться до сертифікованого дерматолога".

Раніше Фокус писав про найменший у світі рак. Вчені, які виявили таку знахідку, потрапили до Книги рекордів Гіннесса.

А так само Фокус розвіював міфи про рак шкіри. Хоча найбільш поширеною причиною раку шкіри є ультрафіолетове опромінення сонця та солярію, існують і інші фактори, які можуть підвищити ймовірність розвитку цього захворювання.

Важливо! Ця стаття ґрунтується на останніх наукових та медичних дослідженнях і не суперечить їм. Текст має лише інформаційний характер і не містить медичних порад. Для встановлення діагнозу обов'язково зверніться до лікаря.