Шукали 20 годин. Львів'янина, який заблукав у горах Закарпаття, знайшли в Румунії

Рятувальники в Карпатах, глибокий сніг
Фото: ДСНС

Зниклого врятували волонтери.

Related video

Багато годин закарпатські рятувальники та волонтери прочісували гірську місцевість в заметіль і 15-градусний мороз у пошуках туриста, що заблукав. Знайшли його за пів кілометра від кордону на румунській стороні. У нього ознаки обмороження пальців рук і ніг, повідомило видання ZAXID.NET.

Виявили зниклого волонтери добровільного рятувально-пошукового поста Marmaros Rescue Hut, розташованого у Мармароси.

Рятувально-пошуковий пост Marmaros Rescue Hut Fullscreen
Рятувально-пошуковий пост Marmaros Rescue Hut у долині Струнга (1470 м), в якому зупиняються альпіністи, лижники, туристи

25-річний львівʼянин Стефан сам пішов у похід на гору Піп-Іван (1936 м). Вдень 14 січня був сильний снігопад — товщина снігу, що випав, досягла 50 см. Турист втратив орієнтування і заблукав. Він сам зателефонував рятувальникам, але не зміг сказати, де знаходиться. Рятувальники почали прочісувати місцевість.

Стефан розповідав по телефону, що його засипає снігом, болить нога, двічі він розчищав свого намета від снігу.

Його друг зателефонував волонтерам, повідомив приблизні координати заблуканого і попросив допомоги. О 22 годині два волонтера на скітур (гірські лижі, на яких можна ходити) вирушили на пошуки.

Заблуканого знайшли через 2-3 години за пів кілометра від кордону на румунській стороні. Виявили його за світлом ліхтарика. Турист уже був без намету і важко пересувався. "Наші хлопці оглянули його рюкзак, викинули все зайве, щоб полегшити його. Почали транспортувати його на пластикових акʼя (рятувальні сани, — прим. ред.). Близько 7 ранку вони були на хребті гори Піп-Іван. За допомогою 40-метрової мотузки та альпіністського спорядження його спустили з гори вниз. О 18:00 15 січня його доставили у гірський притулок ", — повідомив волонтер Олексій Тригубʼяк.

У Стефана є ознаки обмороження на пальцях ніг і рук. Навколо притулку майже метр снігу. О 21:00 в ДСНС Закарпаття повідомили, що туриста доставлять до медустанови на всюдиході "Богун".

Нагадаємо, ДСНС повідомляла, що 14 січня, у звʼязку зі снігопадами і хуртовинами, на високогірʼї Закарпатської області очікується значна сніголавинна небезпека (3-й рівень). Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост повідомив про ускладнення погодних умов на г. Піп-Іван Чорногірський. Туристам радили утриматися від виходу на високогірʼя.