Жителю Вінниці поштою відправили діаманти під виглядом декоративних каменів

діаманти
Фото: ГТС

Судячи з розміру виявлених діамантів (якщо це дійсно вони), маса кожного не перевищує 0,2 карата.

Related video

Під час митної перевірки міжнародного експрес-відправлення, яке прямувало з Індії на адресу жителя Вінниці, співробітники Київської митниці виявили 23 діаманта. У декларації ж значилося, що у здійсненні знаходяться декоративні/штучні камені вартістю 2500 індійських рупій (960 грн).

діаманти, виявлені на митниці Fullscreen

Детектор дорогоцінних каменів визначив, що у двох поліетиленових пакетиках знаходяться діаманти. Їх розмір становить від 2,8 до 3 мм.

діамант Fullscreen

На самих пакетиках нанесено маркування, характерне для позначення діамантів.

Згідно з українським законодавством, товари, що переміщуються через митний кордон у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, підлягають письмовому декларуванню. Оскільки в декларації не було вказано точних і достовірних відомостей про товар, то діаманти вилучено. Складено протокол про порушення митних правил за ст.483 Митного кодексу.

Митниця не говорить, який саме тип детектора каменів використовувався. Їх існує досить багато, але значна частина таких пристроїв може бути використана тільки для попередньої оцінки. Точний результат дає гемологічна (мінералогічна) експертиза.

Судячи з розміру виявлених діамантів (якщо це дійсно вони), маса кожного не перевищує 0,2 карата.

сертифіковані діаманти Fullscreen
сертифіковані діаманти

Нагадаємо, у книзі рекордів Гіннесса з'явився новий рекордсмен — дорогоцінна обручка, яку прикрашає найбільша кількість діамантів у світі — 12 638. Про це повідомили на Instagram-сторінці індійської компанії Renani Jewels, що створила кільце.