У Криму розгорається скандал навколо будівництва будівлі оперного театру австрійцями

Севастополь, опера
Фото: Відкриті джерела

Посол України в Австрії Олександр Щерба вимагає архітектурне бюро Coop Himmelb (l) au перестати займатися будівництвом опери в Севастополі.

Related video

Австрійське архітектурне бюро Coop Himmelb (l) au збирається побудувати в окупованому Севастополі будівлю оперного театру, проте цьому намагається перешкодити посол України у Відні Олександр Щерба. Про це повідомляє газета Standard.

Керівник агентства заявив, що піддався "атаці тролів", маючи на увазі телефонн розмову з послом України.

"Він зажадав від мене в постсталінському стилі припинити участь в проєкті з будівництва оперного театру в Севастополі, оскільки ми нібито порушуємо список санкцій законодавства ЄС. Інакше він пригрозив, що завдасть удар по мені та нашому архітектурному бюро", — розповів архітектор.

Керівник бюро впевнений, що будівництво не підпадає під європейські санкції, а сам він будує оперний театр для жителів півострова, а не адміністративну будівлю.

У свою чергу, посол України закликав Прікс "не руйнувати свою репутацію". Він пообіцяв, що якщо його компанія не вийде з проєкту, то Київ буде домагатися санкцій проти неї.

На початку грудня прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила справу стосовно компанії.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", спеціальний представник з питань санкцій політики Міністерства закордонних справ України Олексій Макєєв 5 грудня 2020 року заявив, що "Україна запустила також внутрішньодержавні процедури для введення проти бюро санкцій за співпрацю з російською окупаційною адміністрацією і пособництво в спробі легітимізації Росією анексії АР Крим ".

Оперний театр збираються розмістити на березі моря в центрі Севастополя, між Артилерійською і Карантинною бухтами. Площа території складає майже 50 гектарів. На першому етапі буде побудовано театр опери та балету, академію хореографії, житловий будинок для співробітників кластера, а також виконано благоустрій території.

Як повідомлялося раніше, окупанти в Криму продають винзавод Коктебель.