"Ми зламали плани Росії", — Володимир Зеленський нагадав про подвиг донецьких "кіборгів"

Донецьк, аеропорт, кіборги, добровольці, АТО
Фото: Facebook / Sergei.loiko | Один з "кіборгів", захисник Донецького аеропорту.

Президент України заявив, що подвиг захисників Донецького аеропорту був "закономірним", а інакше бути просто не могло.

Related video

Президент України Володимир Зеленський опублікував у себе в Telegram великий хвалебний пост на адресу українських військових і добровольців, які брали участь в обороні Донецького аеропорту.

"Героїчна оборона Донецького аеропорту остаточно зламала плани Росії щодо захоплення України. Це виглядало як диво, коли наші люди витримували навіть після того, як почав "здаватися" бетон, — написав Зеленський у суботу, 16 січня.

Гарант продовжив: "Але ніяких чудес — те, що відбувалося, відображало закономірність. Тому що українці довели, що кордон свободи народів у Європі тепер — по східному кордоні нашої держави, і на захід його вже ніхто й ніколи не відтисне".

За словами президента, завдяки стійкості "наших героїв, живих і полеглих", бої за Донецький аеропорт були "одними з найзапекліших у війні на сході України".

"Наші відважні хлопці — військові, добровольці, волонтери — тримали оборону Донецького аеропорту 242 дні. Вони трималися, незважаючи на регулярні атаки противника й постійні фейки у ворожих ЗМІ про те, що аеропорт ось-ось захоплять. За цю стійкість, безстрашність і витримку захисників Донецького аеропорту назвали "кіборгами", — додав верховний головнокомандувач Збройних сил України.

Зеленський закінчив свій пост висловом "безмежної вдячності" кожному українському захисникові, і дійшов висновку: "Вічна пам'ять тим, хто віддав життя за свободу України!"

Відзначимо, що день для поминання українських героїв був обраний Офісом президента не випадково і є річницею. Зокрема, донецькі "кіборги" захищали міжнародний аеропорт, починаючи з 25 травня 2014 року, і аж до середини січня 2015-го.

Зокрема, про встановлення контролю над Донецьким аеропортом 15 січня 2015 року заявив так званий "голова ДНР" Олександр Захарченко. Штаб АТО спростовував цю заяву аж до 22 січня, коли Київ офіційно визнав, що повністю втратив контроль над локацією, повідомивши про загибель 6-ти та поранення 16-ти військовослужбовців, а також про наявність зниклих безвісти й взятих у полон.

Нагадаємо, Зеленський уже вдруге за свою каденцію згадує подвиг захисників Донецького аеропорту. Так, у січні 2020 року Президент України назвав зазначених людей "символом надлюдських зусиль, героїзму і хоробрості українського воїнства".