У ПЦУ кажуть, що пірнання в ополонку не "змиває" гріхи

церква, водохреща, ПЦУ, ополонка, пірнання в ополонку
Фото: factroom.ru

У Православній церкві України розповіли, що традиція пірнати в ополонку — не українська.

Related video

У Православній церкві України розповіли, що купання в ополонці не допоможе "змити" гріхи. Про це повідомили на сторінці ПЦУ у Facebook.

"В останні роки під час святкування Водохреща активізується мода на масові пірнання в ополонку. Мотивація у кожного різна: хтось "змиває гріхи", хто випробовує можливості свого тіла, а хто аргументує це дотриманням "давньої української традиції". "Останнє твердження — помилкове" — кажуть у церкві.

У ПЦУ повідомили, що в нашого народу такої традиції, пов'язаної зі святом Богоявлення, не було.

"Ні етнографи, ні історики ще до середини ХХ століття не фіксували нібито "традиційних" масових пірнань українців у крижану воду з нагоди свята Хрещення Господнього. Описів такого дійства немає ні в древніх джерелах, ні в дослідженнях про традиції козацької України, ні в спогадах людей старшого віку. Деякі історики пов'язують такий звичай із нашими сусідами, росіянами, в яких було прийнято пірнати в холодну воду після лазні, а також із поширенням ідей гарту організму як частини здорового способу життя", — пояснили в церкві.

При цьому в ПЦУ відзначають, що не забороняють пірнати в холодну воду, але закликають не називати це дійство "церковним" і не пов'язувати його з Водохрещам.

Греко-католицький священик Роман Демуш розповів, що купання в ополонці — це обряд, який емігрував з язичництва.

"Немає логіки пірнати в ополонку раз на рік на Водохреща — і не ходити в храм на недільні богослужіння! Таке купання-моржування допоможе "як мертвому кадило"!", — сказав він.

Священик РПЦ Павло Островський запропонував замість "народних річкових плескань все ж таки сходити в храм на богослужіння і прославити Господа".

Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль напередодні зимових свят закликав Всеукраїнську раду церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) об'єднати зусилля в боротьбі з коронавірусом.