У Хмельницькому лікарі видалили пацієнтові здорове око, переплутавши діагноз

Пацієнт, Хмельницький, операція
Василь з Хмельницького після операції

Хірурги поспішили з операцією і завдали непоправної шкоди здоров'ю чоловіка.

У Хмельницькому лікарі вирізали пацієнту здорове око, не розпізнавши симптоми пухлини. Про це стало відомо журналістам "ТСН".

Історія Василя почалася два роки тому й триває донині. Як розповіла донька Алла Племьянік, хмельницькі лікарі поставили чоловікові неправильний діагноз: виразку рогівки. Хірург провів операцію і видалив око, яке "загнило", але зʼясувалося, що орган був абсолютно здоровим, а на нього довгий час давила пухлина.

Вона росла в голові Василя не менше 15 років, з часом вразила горло та праву ніздрю. Пацієнта перевели в київський Інститут нейрохірургії, щоб видалити пухлину. Операція пройшла успішно, лікарі дають позитивні прогнози, а сам чоловік почувається добре. У нього є шанси повністю відновити здоров'я, проте око вже не повернути.

Завідувач відділенням субтенторіальної нейроонкології Володимир Федірко здивувався початковому діагнозу. За його словами, у Василя були всі симптоми, які вказують на пухлину, а не на проблеми з оком. До того ж, таку небезпечну операцію провели без попередніх досліджень КТ і МРТ.

"Будь-який лікар, зокрема сімейний, такі базові знання має і міг би запідозрити. А в разі, якщо не розуміє, то відправити на другу ланку", — підкреслив Федірко.

В Інституті нейрохірургії додали, що майже четверо з десяти пацієнтів доставляють до них із неправильними діагнозами. Медична юристка Олена Бабич радить у разі важкого захворювання проконсультуватися хоча б з двома різними лікарями — так можна знизити ризик медичної помилки.

Раніше стало відомо, що жінка з Великобританії помилково зменшила груди через болі, а причина виявилася в неправильних окулярах для роботи за комп'ютером. Майже шість років Барбара Сміт намагалася позбутися від неприємних відчуттів в шиї і плечах, ходила до різних лікарів, займалася фізіотерапією, але нічого не допомагало. Лише офтальмолог під час планового огляду припустив, що жінка непомітно для себе нахиляла шию, щоб краще бачити крізь варіфокальні окуляри. Барбара відчула позитивні зміни вже через тиждень після їх заміни.