У Маріуполі антивакцинатор відволік лікарів, а його друзі вкрали дози вакцини від COVID-19

Вакцина від коронавірусу, CoviShield, коробка з вакцинами, щеплення
Фото: 0629.com.ua | Вакцина від коронавірусу

Один з викрадачів заявив, що вони хотіли знищити препарати, оскільки, за його словами, справжня мета вакцини — нібито знищення населення похилого віку міста.

У Маріуполі Донецької області група антивакцинаторів вкрала дози вакцини від коронавірусу з місцевого Центру первинної медико-санітарної допомоги №2, які призначалися для жителів міста віком від 80 років. Один чоловік прикинувся, що йому погано і відволік лікарів, а двоє його товаришів забрали з медустанови препарати і спробували втекти. Про це розповідають місцеві сайти "0629" і dnl.dn.ua.

Директор ЦПМСП №2 Євген Матвєєв розповів, що інцидент стався близько 10 ранку.

"У кабінет для щеплення перебувала медсестра. В цей момент до кабінету зайшли двоє чоловіків, які повідомили, що їх товаришу погано в коридорі і йому терміново потрібна медична допомога. Наша медсестра вийшла в коридор і почала кликати інших медиків", — розповідає Матвєєв.

Через пару хвилин чоловік повідомив, що йому стало краще, піднявся і пішов в сторону виходу. А вже в кабінеті медсестра виявила, що коробка з препаратами від COVID-19 порожня. Вона тут же розповіла про цю ситуацію головній медсестрі з головлікарем і зателефонувала до Нацполіції.

Правоохоронці протягом 20 хвилин після отримання інформації затримала підозрюваних. Вони намагалися втекти на автомобілі Daewoo Lanos.

За попередньою інформацією, група чоловіків викрала дози вакцин для того, щоб їх знищити. Один із затриманих розповів, що він входить до групи "антивакцинаторів" і впевнений, що головною метою вакцини є нібито "знищення населення похилого віку міста".

Також правоохоронці розглядають іншу версію — крадіжку вакцин для подальшого їх продажу.

Щодо цього інциденту відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 185 КК України ("крадіжка з проникненням, вчинена за попередньою змовою групою осіб"). Визнаних винними можуть посадити на термін від трьох до шести років.

Вакцина від коронавірусу, CoviShield, коробка з вакцинами, щеплення
Вакцина від коронавірусу
Фото: 0629.com.ua
Вакцина від коронавірусу, CoviShield, коробка з вакцинами, щеплення
Вакцина від коронавірусу
Фото: 0629.com.ua

Нагадаємо, Фокус розповідав про те, що колишній науковий співробітник і віце-президент компанії Pfizer вирішив виступити проти клінічних випробувань вакцини від COVID-19 і став одним з героїв руху антивакцинаторів.

У березні в центрі Києва рух противників щеплень влаштував марш проти "лжепандеміі, всесвітнього концтабору і медичної диктатури". Вони в балахонах "Ку-клукс-клану" і тюремних робах йшли по столиці і спалювали медичні маски.

Відзначимо, в Україні продовжується вакцинація населення проти коронаіирусу препаратом CoviShield. З початку кампанії було щеплено 286 647 українців. За минулу добу, 2 квітня, вакцину отримали 18 814 осіб, а за 1 квітня — 19 097.