Степанов назвав регіони, які скоро вийдуть з "червоної зони" карантину

Максим Степанов, МОЗ
Фото: Укринформ | Голова МОЗ Максим Степанов у Верховній Раді

У Закарпатській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях знімуть жорсткі обмеження, які допомогли знизити рівень захворюваності.

Міністерство охорони здоров'я планує вивести ці три області з "червоної" зони карантину найближчими днями. Про це міністр Максим Степанов розповів під час онлайн-брифінгу 6 квітня.

За словами голови МОЗ, в Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській областях ситуація за місяць значно покращилася. Ці регіони першими опинилися у "червоній" зоні і першими можуть з неї вийти. Наприклад, у Прикарпатті станом на 1 березня були зайняті 87% ліжко-місць, забезпечених киснем, а на сьогодні заповненість скоротилася до 37%.

"У нас значно зменшилася кількість хворих, що в Івано-Франківській, що у Закарпатській, що у Чернівецькій областях", — зазначив Степанов. — "Ми плануємо, що найближчими днями при повній стабілізації ці області почнуть виходити з "червоного" рівня".

Він додав, що зараз у "червоній" зоні адаптивного карантину знаходяться 11 регіонів, де найгірша динаміка захворюваності. Міністр виділив Київ, Хмельницьку, Житомирську та Миколаївську області, де найвища заповненість ліжко-місць.

"Зараз як ніколи важливо дотримуватися карантинних обмежень, які встановлені у нашій країні. Більше того, якщо регіон дотримується карантинних обмежень, а вони дуже прості, підкреслюю, дуже прості — то ми відразу бачимо результат", — підкреслив Максим Степанов.

Раніше стало відомо, що у Хмельницькій області ввели карантинні обмеження "червоної" зони. За рішенням комісії, з 7 по 18 квітня в регіоні закриють торгово-розважальні центри, спортзали, ресторани, непродовольчі ринки та інші установи.

Тим часом приватні перевізники в Києві відмовляються працювати під час локдауну. Водії звільняються або йдуть у відпустку через конфлікти з пасажирами, які виникають після введення спецперепусток на проїзд у громадському транспорті.