"Заповнення 110%", — Кличко показав лікарню з зараженими коронавірусом (відео)

коронавірус, київ, лікарні, заповненість, фото
Фото: Скриншот | Коронавірусні лікарні

Якщо найближчим часом поширення хвороби не зупиниться, стверджує мер Києва, медична система столиці не витримає.

Ситуація у Києві із заповненістю коронавірусних лікарень дуже складна. У місті є підготовлені вільні місця у пологових будинках і в дитячих лікарнях. Більшість інших медустанов, які приймають хворих коронавірусом, заповнені. Про це сказав під час брифінгу мер столиці Віталій Кличко.

"Місто продовжує шукати можливості і готувати додаткові ліжка. Приймати пацієнтів з COVID-19 готуються, зокрема, у протитуберкульозному диспансері. Там зараз ремонтують систему подачі кисню і набирають фахівців, які лікуватимуть хворих коронавірусом", — сказав він.

Щодоби число госпіталізацій складає 600-700. У столиці зараз є близько 6,5 тисячі коронавірусних ліжок.

Загальна заповненість таких ліжок в комунальних медустановах сьогодні понад 77%. При цьому ряд лікарень вже заповнені. "Деякі навіть більше, ніж на 100% — на 110%, — зазначив Кличко. — Якщо найближчим часом ми не зупинимо стрімке поширення хвороби, медична система столиці не витримає".

Мер Києва закликав Кабінет міністрів, Міністерство охорони здоров'я і керівництво Академії медичних наук відкрити для лікування хворих COVID-19 відомчі установи, що знаходяться у столиці.

Він зазначив, що днями хворих нарешті почали потроху приймати три лікарні "Укрзалізниці". Їх МОЗ визначив для прийому хворих коронавірус киян ще у жовтні минулого року. Близько 10 000 ліжок є в інших відомчих лікарнях і установах Академії медичних наук. "В академії нам зараз обіцяють 500 ліжок, надали поки близько 100. Але цього мало!" — сказав мер.

За минулу добу в Києві захворювання коронавірусом виявили у 1417 осіб . Померли 45 хворих. У лікарні столиці госпіталізували 183 пацієнтів з діагнозом COVID-19 і 489 — з підозрою на коронавірус і з пневмоніями. Одужали за минулу добу 476 осіб.

У стаціонарах медичних закладів столиці сьогодні лікуються 4608 хворих коронавірусом. 3222 пацієнти знаходяться у важкому стані. Кисневу підтримку отримують 3878 осіб. Під апаратами ШВЛ — 69 хворих.

Нагадаємо, станом на 7 квітня в Україні кількість нових випадків коронавірусу склала 15 415. За минулу добу: госпіталізовано — 5 587 осіб; виписані з лікарень — 6 030 осіб; померла 481 особа.

Також Україна вийшла на перше місце в Європі за новими випадками захворювання і смертей від COVID-19.