Українців почнуть вакцинувати китайською CoronaVac після 10 квітня, — Степанов

Вакцинація в Україні, коронавірус, Степанов про вакцинацію, вакцина CoronaVac
Фото: rivne1.tv | Максим Степанов

За словами міністра, китайська вакцина ще не має рекомендацій ВООЗ, тому пройде лабораторний контроль в Україні.

Україна почне вакцинувати своїх громадян китайським препаратом CoronaVac після 10 квітня. Про це повідомив голова Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24".

Вакцинація, за словами міністра, почнеться після повного завершення лабораторного контролю.

"Лабораторний контроль має певні терміни, і 10 квітня закінчується лабораторний контроль, і відразу ця вакцина буде використовуватися для проведення щеплень", — сказав Степанов.

На уточнювальне запитання журналіста, що буде, якщо CoronaVac не пройде контроль, міністр заявив, що не допускає такої ситуації.

"Я навіть теоретично цього не передбачаю", — заявив він.

Степанов також уточнив, що CoronaVac ще не має рекомендації ВООЗ — документи тільки подані на розгляд. Саме тому Україна змушена провести своє дослідження, щоб переконатися, що вакцина безпечна.

Раніше головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповідав, що CoronaVac вимагає додаткової перевірки, оскільки вакцину придбали через держпідприємство "Медичні закупівлі України", а не за процедурами міжнародних організацій.

Нагадаємо, що в країну прибули 215 тис. доз вакцини CoronaVac. Вона поки проходить контроль МОЗ.

Раніше Степанов передбачив перемогу над коронавірусом в Україні до кінця 2021. У МОЗ вважають, що до кінця поточного року вакцину від коронавірусу отримає 70% дорослого населення України.

Також ми писали, що Україна витратила за два місяці на закупівлю вакцин 2,55 млрд грн. Натомість ми отримали 715 тис. доз вакцин, з яких 232 тисяч було використано.