Наближаючись до світових стандартів: льотні години українських пілотів ростуть (відео)

пілот, льотчик, небо, літак, Україна, війна, підготовка
Фото: "Армія Інформ" | Український пілот готовий до зльоту

Курсанти 4 курсу ХНУВС приступили до польотів на літаках Л-39М1 "Альбатрос". Вони вже мають по 90 льотних годин.

Курсанти льотного факультету Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба приступили до виконання практичних польотів на навчально-бойових літаках Л-39М1 "Альбатрос". Про це повідомляє Інформаційне агентство Міністерства оборони України.

Льотні характеристики Л-39М1:

  • Максимальна швидкість: 785 км/год;
  • Крейсерська швидкість: 390 км/год;
  • Дальність польоту: 980 км;
  • Практична стеля: 11500 м.

Озброєння:

  • Керовані і некеровані ракети, некеровані бомби

Це українська версія чехословацького літака Aero L-39 "Albatros", яка здійснила свій перший політ у 1968 році. Експлуатується з 1971 року. Українська версія експлуатується з 2010 і є істотною модернізацією цього навчально-бойового апарату. На озброєнні повітряних сил України знаходиться кілька десятків таких машин.

"Всі курсанти готові до виконання практичних польотів. Зараз вони мають по 90 льотних годин. Плануємо, що під час нинішньої льотної практики вони додадуть у свої льотні книжки ще по 80 годин", — зазначив тимчасово виконуючий обов'язки начальника Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба полковник Микола Коваленко.

Л-39М1

90 годин, це багато чи мало?

Кращі повітряні сили у своєму розпорядженні мають Ізраїль, США, Великобританія і Канада. У цих країнах кількість нальоту на одного льотчика досягає 200 годин на рік. Трохи відстає Китай (180 годин на рік). Рівень Південної Кореї становить 120 годин на рік.

Рівень нальоту льотчиків РФ теж становить близько 120 годин на рік (дані за 2018 р). Ця цифра вважається середнім показником. Однак авіапарк РФ значно перевершує за чисельністю авіапарк повітряних сил України. Російська авіаційна техніка якісніше і новіше української.

Крім зростання льотних годин українських четвертокурсників, цього року молоді пілоти перейдуть також до складніших видів підготовки. Йдеться про перехоплення літаків, виконанні завдань роботи по наземних цілях з бойовим застосуванням некерованого озброєння, складний пілотаж та багато іншого.

До початку військової агресії Росії, наліт пілотів повітряних сил України становив всього 42 години на рік (вірно на 2012). У НАТО середнім задовільним є рівень нальоту в 120-180 годин на рік. Говорити про стандарти НАТО важливо, але ще важливіше їм відповідати.

"У цьому році я виконав свій перший політ після піврічної перерви. Вважаю, що за кілька вильотів повністю відновлюю свої навички пілотування, — розповів курсант Андрій. — Після відпрацювання простого пілотажу я виконуватиму польоти вдень і вночі у складних метеоумовах, на групову злітаність і бойове застосування по наземних і повітряних цілях".

літак, Україна, навчальний, бойовий, небо, війна, Л-39
Л-39М1

Чому льотні години це важливо?

У сучасному повітряному бою головну роль грає майстерність пілота, авіоніка і наземні системи контролю, координації та виявлення. І тільки потім на фактор успіху впливають технічні параметри літака. Добре підготовлений пілот на застарілому літаку, який має сучасні системи і озброєння, здолає в небі пілота-новачка на сучасному літаку із застарілими системами повітряного бою.

Льотні години це і є показник майстерності та підготовки пілота. Якщо наліт становить не менше 120 годин на рік, то ми говоримо про добре підготовленого пілота. Якщо наліт становить 180 годин або зовсім наближається до позначки 200 годин, то ми говоримо вже про чудово підготовленого пілота кращих повітряних сил світу.

Замість післямови

За словами командування університету, незабаром до четвертокурсників приєднаються курсанти-льотчики третього курсу, вертолітники, а також курсанти, які навчаються керувати літаком Ан-26.

Цього року третьокурсники на літаках Л-39М1 "Альбатрос" отримають до 75 годин льотного часу. Вертолітники ж четвертого і третього курсів — 21 і 15 годин нальоту. Курсанти-випускники транспортної авіації проведуть у небі близько 60 годин, а їхні молодші товариші — майже 65.

Такі плани на цей рік.

Нагадаємо, що недавно у бригаді тактичної авіації з Василькова пілоти відпрацювали ведення групового бою. Під час цих навчань задіяли навички пілотування, навігації та бойового застосування зброї вдень і вночі.