До мільйона на день. СБУ заблокувала схему онлайн-розкрадання грошей у власників карт

сбу, онлайн, шахрайство, рахунки, гроші, комп'ютери, фото
Фото: СБУ

Якщо вина підозрюваних буде доведена, їм загрожує обмеження волі терімном до трьох років.

Служба безпеки України (СБУ) нейтралізувала діяльність міжрегіональної групи, яка нібито викрадала гроші з банківських рахунків громадян. За заявою спецслужби, щоденний дохід групи становив до мільйона гривень. Вона встигла пропрацювати кілька місяців.

За даними слідства, організували схему четверо жителів Запорізької області та Дніпра. Вони облаштували в Мелітополі підпільний кол-центр, де працювали приблизно 50 операторів. Видаючи себе за працівників банків, вони дзвонили клієнтам фінустанов і виманювали від них інформацію про CVV-коди, номери та пін-коди платіжних карток. Після отримання доступу до клієнтських рахунків кошти переказували на інші банківські рахунки.

Для роботи з іноземними клієнтами банків використовувалася незаконна маршрутизація міжнародного телефонного трафіку.

Під час обшуку в приміщенні кол-центру правоохоронці виявили:

  • 51 одиницю комп'ютерної техніки;
  • обладнання для IP-телефонії;
  • інструкції для операторів із покроковими діями під час спілкування;
  • мобільні телефони, чорнові записи та інші докази можливої протиправної діяльності.

Наразі вилучене обладнання надіслане на експертизи.

У рамках кримінального провадження за ч. 1 ст. 190 (шахрайство) КК тривають слідчі дії для встановлення всіх осіб, причетних до схеми, а також коло потерпілих громадян.

Санкціями за цією статтею КК є штраф до 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи терміном до 240 годин, виправні роботи терміном до двох років або обмеження волі терміном до трьох років.

Нагадаємо, співробітники СБУ заблокували масштабну схему крадіжки коштів через онлайн-банкінг. Як з'ясували правоохоронці, підозрювані представлялися співробітниками банків або мобільних операторів, повідомляли про вигадані проблеми і виманювали у "клієнтів" дані про їхні банківські рахунки. Отримавши доступ до сервісів онлайн-банкінгу, вони привласнювали собі гроші жертв.

Крім того, група нібито скуповувала персональні дані людей на хакерських форумах, а потім оформлювала кредити в мікрофінансових організаціях на громадя, які нічого не підозрювали. За підрахунками кіберфахівців, зловмисники сумарно викрали понад 10 млрд грн.

СБУ заявила про блокування роботи "мережі ботоферм", яка нібито поширювала фейкову інформацію про нашу державу, а також дописи, які дискредитують вакцинацію і підтримують терористичні організації "Л/ДНР".