Брата Вовка відправили в СІЗО з правом внести заставу

юрій парасольок, набу, отримання хабара, затримання, корупція, розслідування, адвокати
Фото: НАБУ | Двох адвокатів, серед яких був Юрій Зонтов, НАБУ затримала 6 квітня — нібито під час отримання останнім хабара

Прокурори просили для Юрія Зонтова заставу в розмірі 70 мільйонів гривень, але суд призначив суму вдвічі меншу.

Вищий антикорупційний суд України відправив під варту брата Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка — Юрія Зонтова — з правом внести заставу в розмірі 35,185 мільйонів гривень. Про це стало відомо з трансляції засідання, яке завершилося в ніч із 8 на 9 квітня.

Так, суд частково задовольнив вимогу прокурорів обрати Зонтову запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з правом внести заставу в розмірі 70 мільйонів гривень.

Сторона захисту, навпаки, вимагала в клопотанні відмовити, оскільки адвокат нібито не мав наміру ховатися від слідства, до того ж є військовим і має міцні соціальні зв'язки, а все його майно та сім'я знаходяться на території України.

При цьому власне Зонтов заявив, що його річна зарплата становить 400 тисяч гривень, тому суму застави нібито і близько не можна порівняти з його доходами.

Слідство вважає, що Юрій Зонтов спільно з іншим адвокатом — Юрієм Дінцем — на початку поточного року запропонували "надати допомогу" страховій компанії "АКС Кепітал", яка зараз знаходиться в стані припинення діяльності.

Так, фірма подала проти Державної податкової служби позов до Окружного адміністративного суду, очолюваний Павлом Вовком. У позові вона вимагала визнати протиправним і скасувати рішення податківців. Юрій Донець представляв інтереси компанії в суді.

"Здала" адвокатів правоохоронцям нібито людина на ім'я Коваленко — він, за версією слідства, брав участь в ліквідації "АКС Кепітал", і його нібито підбурювали до дачі хабара судді Тетяні Балась.

Слідчі НАБУ вважають, що Донець під час зустрічі з Коваленком запропонував йому організувати рішення на користь страхової компанії за 100 тисяч доларів. Потім він нібито залучив Зонтова, щоб він за допомогою зв'язків із братом допоміг у передаванні хабара.

При цьому Донець нібито обіцяв Коваленку, що домовлятися із суддею будуть, крім іншого, через Вовка. Зрештою ліквідатор фірми написав заяву в НАБУ про підбурювання до дачі хабара.

16 березня йому нібито повідомили, що суддя Балась попередньо погодилася ухвалити потрібне рішення за гроші.

Так, пише НАБУ, 25 березня ліквідатор страхової компанії передав Донцю першу частину грошей — 10 тисяч доларів. А 29 березня сказали йому, що суддя остаточно погодилася і до 5 квітня їй потрібно передати залишок хабара.

У НАБУ вважають, що з 90 тисяч доларів, які Коваленко 4 квітня передав Донцю, 10 тисяч доларів останній залишив собі.

Обирати запобіжний захід Донцю повинні почати 9 квітня о 08:00.

Про затримання двох адвокатів, серед яких був брат голови ОАСК Павла Вовка — Юрій Зонтов, — стало відомо 6 квітня.

Власне глава окружного адмінсуду столиці пізніше заявив, що в будівлі суду проходять обшуки. Вовк нагадав про попередні справи щодо ОАСК, однак, на його думку, цього "мало для того, щоб досягти свого і захопити суд".

Нагадаємо, НАБУ звинувачує керівництво Окружного адмінсуду Києва, зокрема його главу Павла Вовка, у численних порушеннях закону: спробі узурпувати судову владу в Україні та неправосудних рішеннях на користь політичних еліт і бізнесменів. Як докази правопорушень агентство публікувало записи розмов суддів ОАСК. Фокус докладно розповідав, як розвивалася ця історія.

У серпні минулого року НАБУ оголосило в розшук сімох фігурантів справи про "плівки Вовка": голову Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Павла Вовка, його заступника, трьох суддів ОАСК і двох колишніх членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). Їх підозрюють у діях, які мали на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над ВККС, Вищою радою правосуддя і в створенні штучних перешкод в їхній роботі.

А в березні 2021 року Вищий антикорупційний суд відмовив Національному антикорупційному бюро в продовженні розслідування справи про плівки глави Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка. Слідство завершили, а матеріали справи відкрили для ознайомлення підозрюваним.