"Це дискримінація": суд у Дніпрі скасував обмеження пільг на проїзд під час карантину

Пенсіонери, транспорт
Фото: thepage.ua | Пенсіонери користуються громадським транспортом

Влада Дніпра зобов'язана зняти вимоги для пільговиків, проте зміни можуть набрати чинності вже після закінчення жорсткого карантину.

Окружний адміністративний суд Дніпра скасував рішення міської ради про обмеження транспортних пільг під час карантину. Про це пише портал "056.ua" і додає документ.

24 березня комісія з ТЕБ та НС ухвалила, що пільговики можуть безкоштовно їздити в громадському транспорті Дніпра тільки п'ять годин на день: з 10:00 до 15:00. Містяни В'ячеслав Гаркуша та Анатолій Погорілий звернулися до суду з вимогою визнати цей пункт протоколу незаконним. 6 квітня суддя Рябчук О. С. повністю задовольнив позов громадян, а також зобов'язав міську раду Дніпра компенсувати Анатолію Погорілому судові витрати в розмірі 908 гривень.

Згідно із законодавством, рішення суду набуде чинності тільки через 30 днів, до цього часу міськрада може подати апеляцію. Через такі терміни позов дніпрян може виявитися марним, адже комісія ввела обмеження тільки до 13 квітня. Утім, заходи щодо пільгового проїзду можуть продовжити через погіршення епідемічної ситуації.

Гаркуша та Погорілий — не єдині жителі Дніпра, які обурилися ситуацією з пільговим проїздом. Аналогічний позов до окружного суду подав учасник бойових дій на Донбасі Олександр Пафомкін.

"Мені б хотілося побачити експертну думку фахівця в галузі медицини, де вказано, що саме зазначені пільгові категорії є переносниками коронавірусної хвороби з цього часу до цього. Ну, ви розумієте, це взагалі дискримінація. Я вважаю, що якщо дійсно в нас карантин, то повинні вживатися більш серйозні заходи", — цитує ветерана "Відкритий".

Адвокат Олександр Макаренко в своєму коментарі зазначив, що в органів місцевого самоврядування немає повноважень обмежувати права громадян на соціальну допомогу, які прописані в законі. Саме тому суд стає на сторону позивачів.

З 30 березня у Львові скасували пільги на проїзд у громадському транспорті для всіх категорій населення і ввели режим спеціальних пасажирських перевезень.