Червонокнижні журавлі масово гинуть в "Асканії-Новій": поліція знайшла 44 нові жертви

Поліція, Асканія-Нова
Фото: Національна поліція | Поліція патрулює заповідник Асканія-Нова

Незважаючи на поліцейські патрулі, за три дні на території регіону загинули десятки сірих журавлів, диких качок і чайок.

10-11 квітня правоохоронці Херсонської області отримали повідомлення про три випадки загибелі птахів, занесених до Червоної книги України. Про це відділ комунікації регіональної поліції поінформував на офіційному сайті.

Керівництво "Асканії-Нова" повідомило, що напередодні сім сірих журавлів знайшли мертвими біля штучних озер на території національного заповідника. Крім того, у Каховському районі в лісопосадці й у зрошувальному каналі загинули 12 сірих журавлів, 14 диких качок і 5 чайок.

На місці загибелі птахів зібрали зразки ґрунту і води, які надіслали на судову експертизу. За фактом масового мору тварин поліція відкрила два нові кримінальні провадження про забруднення або псування земель, розслідування взяло під контроль обласне управління.

Підприємець з Каховського району заявив правоохоронним органам, що знайшов шість мертвих сірих журавлів, поліція з'ясовує обставини їх загибелі. Так за кілька днів на Херсонщині загинули 44 птаха.

Прес-служба поліції додала, що співробітники спеціалізованого інституту в Харкові вивчають зразки і встановлюють причини загибелі птахів. Згідно з основною версією, пернаті отруїлися зерном з отрутою для гризунів. Зараз окремий поліцейський екіпаж щодня патрулює заповідник "Асканія-Нова", контролює рух транспорту, задіяного в польових роботах. При цьому слідчо-оперативна група готова виїжджати на місця разом з екологами та Держпотребслужбою для перевірки сумнівних матеріалів.

Раніше поліція повідомила, що з початку 2021 року в Херсонській області 6 раз труїли червонокнижних птахів в "Асканії-Новій" та її околицях. А наприкінці березня правоохоронці приїхали за викликом директора Віктора Гавриленкі і зафіксували 61 мертвого птаха. За його словами, фермери продовжують розкидати отруту на полях, а місцеві органи влади не реагують на звернення.