Від сьогодні в Україні починається вакцинація китайським CoronaVac, — Степанов

Фото: balkaninsight.com

МОЗ уже провело всі необхідні перевірки і готове розподіляти вакцину серед окремих категорій українців.

З 13 квітня жителів України починають прищеплювати китайською вакциною CoronaVac від компанії Sinovac Biotech. Про це голова МОЗ Максим Степанов заявив під час брифінгу у вівторок.

Першу партію CoronaVac розподілять серед малорухомих груп українців, вакцинують також людей, які за ними доглядають: соціальних працівників і доглядальниць. Другу чергу вакцинації китайським препаратом організовують для педагогів, залучених у проведенні Зовнішнього незалежного оцінювання, поліцейських, військовослужбовців, спортсменів з олімпійських та параолімпійських збірних України, які готуються до Олімпіади в Токіо.

За словами Максима Степанова, МОЗ уже закінчило всі перевірки і тести, необхідні для застосування препаратів в Україні. Чиновник нагадав, що Sinovac Biotech уже поставляє свою вакцину в понад 35 країн світу.

"Україна отримала першу партію в обсязі 215 тис. доз цієї вакцини. Усього законтрактували 1,9 мільйона доз. Решта 1,7 мільйона надійдуть найближчим часом. Ми розраховуємо на постачання протягом квітня-травня цього року" — підкреслив міністр.

Напередодні Максим Степанов заявив, що вакцину CoronaVac уже розвозять по регіонах України. Як зазначив голова МОЗ, китайську вакцину вже отримав президент Туреччини Реджеп Ердоган.

Перша партія вакцин CoronaVac прибула в Україну 10 квітня, "Медзакупівлі України" прийняли на склади 200 тисяч флаконів від Sinovac Biotech Ltd. Термін її зберігання становить 24 місяці.

Нещодавно чиновник з Китаю висловився про "недостатню ефективність" їхньої вакцини проти COVID-19, але незабаром спростував свої слова. Голова китайського Центру з контролю і профілактики захворювань Гао Фу запропонував комбінувати кілька видів вакцин для збільшення їхньої ефективності в боротьбі проти коронавірусу.