Спецпропуски і зупинка міжміського транспорту: у Запорізькій області ввели транспортний локдаун

Запоріжжя, громадський транспорт
Фото: Сегодня | Автобус у Запоріжжі

Голова ОДА Олександр Старух попередив про можливий локдаун у Запоріжжі: повну зупинку пасажирських перевезень, яка можлива через погіршення епідситуації.

У Запорізькій області з 14 квітня повністю зупиняють міжміські маршрути і вводять спеціальні перепустки на поїздки в громадському транспорті. Рішення про локдаун у Запоріжжі та області прийняла регіональна комісія з надзвичайних ситуацій, передає пресслужба обласної ради.

Згідно з рішенням, із середи зупиняються всі автобусні рейси між містами Запорізької області. Приміські рейси завдовжки до 50 кілометрів із Запоріжжя, Бердянська, Мелітополя та Енергодара працюватимуть тільки за спецперепустками, такі документи будуть видавати працівникам підприємств критичної інфраструктури.

Мерам доручили обмежити пасажирські перевезення у великих містах, у тому числі і в Запоріжжі. Комісія запропонувала два варіанти: введення спецперепусток і рух громадського транспорту суворо в певні години. До такої вимоги вже прислухався мер обласної столиці Володимир Буряк — у робочі дні автобуси, тролейбуси, маршрутки і трамваї возитимуть пасажирів у періоди з 6:00 до 9:30 і з 16:00 до 20:00 і тільки на місцях для сидіння.

В області додатково ввели заборону на проведення масових заходів, роботу закладів харчування (крім як на "винос" і доставку), навчальні заклади перевели на дистанційний режим. За словами голови ОДА, парки і сквери поки не збираються закривати, якщо громадяни будуть дотримуватися заходів безпеки .

Під час пресконференції 13 квітня Олександр Старух заявив, що в Запорізькій області можуть посилити обмеження і повністю зупинити роботу громадського транспорту.

"Вирішується питання обмеження міжобласного сполучення, але якщо ситуація буде погіршуватися, то зупиниться все", — сказав Старух.

Раніше голова Запорізької ОДА розповів про критичну ситуацію із захворюваністю. За словами Олександра Старуха, станом на 8 квітня в лікарнях були заповнені 75-100% місць для хворих на коронавірус, тому область наближається до "італійського сценарію".