"Навчання" РФ на кордоні з Україною триватимуть ще два тижні, — Шойгу (відео)

Сергій Шойгу, міністр оборони РФ, вчення на заході Росії, росія накопичує війська на кордоні з Україною
Фото: РІА Новини | Міністр оборони РФ Сергій Шойгу

За словами міністра оборони РФ, на західні кордони країни перекинули дві армії і три з'єднання повітряно-десантних військ.

Усі "перевірочні заходи", які наразі відбуваються за участю російських військовослужбовців поблизу кордонів України, планується завершити "протягом двох тижнів". Про це у вівторок, 13 квітня, заявив міністр оборони Росії Сергій Шойгу.

За словами глави Міноборони РФ, навесні цього року об'єднані збройні сили НАТО "почали наймасштабніші за останні 30 років навчання". Прямо зараз, стверджує він, американські війська перекидаються з континентальних частин Північної Америки через Атлантику в Європу, нібито триває перекидання військ до кордонів РФ.

"Основні сили концентруються в Причорноморському та Балтійському регіонах. Всього поруч із нашою територією зосереджуються до 40 тисяч військовослужбовців і 15 тисяч одиниць озброєння та військової техніки, зокрема стратегічна авіація. Реагуючи на загрозливу Росії військову діяльність Альянсу, ми вжили відповідних заходів. Проведена раптова перевірка бойової готовності військ західного і південного військових округів", — заявив російський міністр.

Шойгу зазначив, що Міноборони протягом трьох тижнів перекинуло на західні рубежі РФ дві армії і три з'єднання повітряно-десантних військ "в райони виконання навчально-бойових завдань". За його словами, війська показали повну бойову готовність і здатність "виконувати завдання із забезпечення воєнної безпеки країни".

"Наразі ці об'єднання і з'єднання задіяні в навчаннях. Зазначу, що всі перевірочні заходи планується завершити протягом двох тижнів", — заявив він.

Відео з тайм-кодом

Варто зазначити, що раніше Головне управління розвідки Міноборони України заявило, що перекидання військ Росії може протривати до кінця квітня.

У відомстві зазначили, що біля кордонів України та в окупованому Криму знаходиться 16 батальйонно-тактичних груп мотострільців, танкістів і десантників із різних військових округів. За підрахунками журналістів, чисельність військ може скласти від 11 до 14 тисяч російських військових.

Нагадаємо, у розвідці заявляли, що Росія нарощує ударне угрупування на кордоні з Україною. Кількість військ, що переміщуються, найбільша з 2014-2015 років.