У Бориспільській колонії більше 30 людей захворіли на COVID-19, — Денисова

Бориспільська колонія, тюрма, ув'язнені, коронавірус
Фото: ombudsman.gov.ua | Бориспільська колонія

Вже більше року серед медичних працівників, каже омбудсмен, там тільки стоматолог.

Уповноважена з прав людини Людмила Денисова заявила, що в Бориспільській виправній колонії № 119 у 31 увʼязненого виявлений коронавірус. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, в установі, крім стоматолога, немає іншої кваліфікаційної медичної допомоги.

"Підкреслюю, що сьогодні медичні працівники, крім стоматолога, які можуть надати кваліфіковану медичну допомогу в установі — відсутні. Така ситуація триває більше року", — говорить омбудсмен.

Денисова каже, що зараз контроль за лікуванням хворих здійснює начальник київської та обласної філії Центру охорони здоров'я кримінально-виконавчої служби України та лікар-стоматолог, яким дали рекомендації щодо лікування ув'язнених.

Крім того, підкреслює уповноважена з прав людини, керівник колонії досі не вжив заходів щодо виконання рекомендацій, які дали йому працівники офісу омбудсмена для протидії поширення коронавірусу в установі.

Денисова закликала забезпечити медперсоналом Бориспільську виправну колонію для надання необхідної медичної допомоги в повному обсязі.

Нагадаємо, глава Мін'юсту Денис Малюська заявив, що найближчим часом в Україні може з'явитися новий вид покарання для злочинців — пробаціонний нагляд. Міністерство юстиції вже підготувало відповідний законопроект. Він також повідомив, що вже розроблений великий проект із перенесення СІЗО з центрів міст на околиці або за межі міста.