Ветеранам війни та постраждалим на Майдані українцям збираються видавати гроші на стартапи

військові, Донбас, війна, агресія РФ, схід України, озброєні люди, міністерство у справах ветеранів, стартапи
Фото: vesti.ua | Військовослужбовці на сході України

Виділяти гроші планують з Українського ветеранського фонду, який фінансуватимуть держава, донори та міжнародні організації.

Міністерство у справах ветеранів України виносить на громадське обговорення проект постанови про створення Українського ветеранського фонду, у завдання якого входитиме допомога проектам, стартапам та іншим ініціативам ветеранів війни на Донбасі, а також постраждалим під час Революції Гідності та членам сімей загиблих. Про це йдеться в повідомленні на сайті відомства.

Створення такого фонду також має привернути гроші та матеріально-технічні ресурси для реалізації проектів і програм, спрямованих на реінтеграцію ветеранів в активне громадське життя. Зокрема, йдеться про відновлення фізичного та психічного здоров'я ветеранів, підвищення їх професійних навичок, зокрема — навичок ведення бізнесу.

Планується, що Фонд буде неприбутковим, а фінансуватиме його держава, донори, агентство й установи іноземних держав та організацій. Керуватиме ним наглядова рада та дирекція, представники яких обиратимуться на термін три роки і не більше ніж на два терміни поспіль.

Громадське обговорення проекту триватиме до 20 квітня.

Як повідомлялося раніше, Державна митна служба (ДМС) розпочала проект свого "кадрового оновлення та створення кадрового потенціалу мотивованих на якісне виконання обов'язків працівників, що мають нульову толерантність до корупції". Як таких майбутніх співробітників у ДМС бачать ветеранів АТО/ООС.

Нагадаємо також, що Міністерство у справах ветеранів України працює над поліпшенням закону про фізкультуру та спорт, щоб зробити ветеранський спорт окремим видом діяльності.