Ужгород після дворічної перерви відновить прийом регулярних авіарейсів

аеропорт, ужгород, київ, авіарейси, фото
Фото: Facebook / Міжнародний аеропорт "Ужгород"

При зльоті та посадці в аеропорту Ужгорода літаки заходять у повітряний простір Словаччини.

Аеропорт "Ужгород" відновить прийом регулярних авіарейсів, повідомив нардеп від "Слуги народу", керівник закарпатського відділення партії Микола Тищенко.

За його словами, авіакомпанія Windrose з 1 червня три рази на тиждень виконуватиме рейси з Києва.

Регулярні польоти в Ужгород припинили у 2016 році.

Особливістю аеропорту "Ужгород" є те, що на зльоті та посадці літаки заходять у повітряний простір Словаччини.

У червні 2016 року між Україною і Словаччиною виникли суперечки, хто забезпечуватиме диспетчерський супровід літаків, що заходять на посадку або злітають з Ужгорода — словацька сторона відмовлялася передати це право Україні. Тому польоти припинилися взагалі.

Переговори велися з 2017 року, відкриття аеропорту анонсувалося ще в грудні 2018 року. У березні 2019 року в Ужгород почала літати авіакомпанія "Мотор-Січ", але вже через два місяці польоти зупинили через їх економічну недоцільність.

Принципова домовленість зі Словаччиною була досягнута тільки в липні 2020 року. У вересні того ж року міністр інфраструктури Владислав Криклій підписав угоду зі своїм словацьким колегою. 17 березня цього року Кабмін схвалив угоду між Україною та Словаччиною про використання частини словацького повітряного простору у міжнародному аеропорту "Ужгород". Тоді ж було обіцяно, що "роботу аеропорту відновлять найближчим часом".

Одночасно влада багато говорила про необхідність будівництва нового аеропорту в Закарпатті. Місце для нього довго вибирали. 9 квітня голова Держагентства інфраструктурних проектів Кирило Хомяков сказав, що новий аеропорт на Закарпатті не будуватимуть у раніше анонсованих локаціях (Мукачево і Середнє). Місце для нового аеропорту вже вибрали, але його поки тримають в секреті, щоб не почалася скупка землі.

"Найближчим часом має відбутися зустріч з головою Закарпатської ОДА та місцевої ОТГ для оприлюднення інформації про місце для нового аеропорту, — сказав Хом'яков. — Проектування, разом з проведенням державної експертизи, триватиме приблизно шість місяців. Уже з початку наступного року зможемо розпочати роботи".

Нагадаємо, держбюджет-2021 дозволяє продовжити модернізацію регіональних аеропортів, вважає міністр інфраструктури Владислав Криклій. Із запланованих на ці цілі 2,4 млрд грн, близько 1,4 млрд грн будуть спрямовані на будівництво нового аеродрому в Дніпрі, 1 млрд грн — на аеропорти у Рівному, Херсоні та Вінниці. Ще 30 млн грн виділено на проектування нового аеропорту в Закарпатті.

На підконтрольній Україні території Донбасу планують побудувати новий аеропорт для цивільних рейсів. Про це заявив під час форуму "Україна 30" президент Володимир Зеленський. "У цьому році в будь-якому випадку ми почнемо проектування нового аеропорту для Донецької та Луганської областей", — сказав він. Крім того, президент повідомив, що через кілька років Україна побудує новий аеропорт у Закарпатті.