МОЗ введе особливий режим карантину на Великдень і травневі свята

Максим Степанов
Фото: rivne1.tv | Міністр охорони здоров'я Максим Степанов

Кабмін вимагає, щоб українці обмежили контакти одне з одним, незважаючи на поліпшення динаміки захворюваності та госпіталізацій.

У травні під час православного Великодня та інших свят в Україні почне діяти особливий режим карантину. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розкрив подробиці в ефірі телеканалу "Україна 24".

Голова МОЗ нагадав, що українців вражають британський і південноафриканський штами коронавірусу, які є дуже агресивними і викликають важкі симптоми. У зв'язку з цим відомство не збирається посилювати заходи на період травневих свят, але посилить контроль за дотриманням уже чинних.

"Важливо, щоб виконувалися ті обмеження, які є. Звичайно, буде особливий режим, ми будемо просити, звертатися до громадян, щоб уже почали робити, обмежували контакти за можливості, великі скупчення людей", — заявив Степанов у програмі "Сьогодні Увечері".

Чиновник також зазначив, що епідемічна ситуація в Україні поліпшується, наприклад, Закарпатська область та Прикарпаття вже покинули "червону" зону карантину. За словами міністра, наразі по країні спостерігається позитивна динаміка, у першу чергу в Києві.

"Щоб вона тривала і щоб ми 30 квітня зробили пом'якшення карантину, усе залежить від нас усіх, без перебільшення", — підкреслив голова МОЗ. — "Якщо одна частина киян дотримується встановлених правил, а інша — ні, тоді досить важко знизити рівень захворюваності та госпіталізації".

Раніше Максим Степанов розповів про скорочення госпіталізацій в Україні на дві тисячі порівняно з минулим тижнем. Як зазначив представник Кабміну, українці досягли піку третьої хвилі епідемії, тому ситуація поступово стабілізується, а кількість викликів "швидкої допомоги" — зменшується.

Напередодні повідомлялося, що Полтавська область потрапила в "червону" зону за індикаторними показниками МОЗ.

Максим Степанов також заявив, що вакцина Pfizer не буде проходити лабораторний контроль в Україні.