Пушкін, Воронцов і Катерина Друга: в Одесі "оживили" популярні пам'ятники (відео)

Дюк де Рішельє, пам'ятник, нейросеть, оживити пам'ятники, Одеса, день пам'ятників
Фото: odessamedia.net | Пам'ятник Дюку де Рішельє в Одесі

У скульптури вдалося "вдихнути життя" завдяки сервісу, що працює на основі нейромережі.

До Міжнародного дня пам'ятників та визначних місць, який святкують 18 квітня, видання "Одеса-Медіа" зробило фотографії популярних пам'яток в місті та за допомогою сервісу Deep Nostalgia, що працює на основі нейромережі, спробувало їх "оживити".

"В Одесі вистачає власних пам'ятників, в тому числі й відомих. А кожен раз дивлячись на статую, споруджену в пам'ять про історичну особу, замислюєшся, як ця людина могла рухатися, посміхатися, жартувати", — зазначили у виданні.

Так, завдяки "оживляючому" фотографії сервісу вдалося вдихнути життя в пам'ятники дюка де Рішельє біля Потьомкінських сходів, поета Олександра Пушкіна біля мерії, генерал-губернатора Новоросійського краю Михайла Воронцова на Соборній площі, імператриці Катерини Другої та одного з її вельмож.

Відео "ожилих" скульптур в Одесі

Відзначимо, сервіс Deep Nostalgia був запущений в лютому цього року генеалогічним сайтом MyHeritage. З його допомогою людям пропонували "оживляти" їх родичів на старих фотографіях. Зробити це нескладно: потрібно завантажити в сервіс знімок і приблизно через 20 секунд нейромережа зробить анімацію. Функція є безплатною після реєстрації.

Нагадаємо, в кінці 2018 роки команда розробників з Вашингтонського університету спільно з Facebook створила нейромережу, яка здатна перетворити в анімацію двовимірні зображення людей і допомогти їм "втекти" за межі фото. Ця розробка була натхненна газетою "Щоденний пророк" з книг про Гаррі Поттера.

А в лютому 2021 року стало відомо, що український стартап займався "омолодженням" голосу Люка Скайуокера для серіалу "Мандалорець". Технологія, яка при цьому застосовувалася, також була побудована на нейромережі.